Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Świadkowie dziejów na scenie RCK w Drzewicy

10.11.2023
W czwartek, 9 listopada br. na deskach sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy swoje umiejętności wokalne i recytatorskie zaprezentowali seniorzy. Wszystko za sprawą Przeglądu Twórczości Patriotycznej "Świadek dziejów", który został zorganizowany przez Gminę Drzewica, Dzienny Dom Senior + w Drzewicy, Regionalne Centrum Kultury oraz Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń".

Przegląd polegał na prezentacjach pieśni i utworów poetyckich o tematyce patriotycznej. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało pięć podmiotów działających na rzecz osób starszych. Spotkanie otworzył prezes DCW "Ofiarna dłoń" Dominik Niemirski, witając wykonawców oraz gości. Wagę wiedzy i doświadczeń życiowych seniorów oraz ich wielkiego wpływu na wychowanie młodego pokolenia podkreślił w swojej wypowiedzi burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, natomiast cele i genezę przeglądu przybliżyła kierowniczka Dziennego Domu Senior+ w Drzewicy Marzena Stachniak.

Jako pierwsi na scenie w sali widowiskowej drzewickiego RCK zaprezentowali się podopieczni drzewickiego Seniora +. Niezwykle poruszającym momentem okazała się prezentacja filmu zawierającego indywidualne wspomnienia Bogumiła Zdanowskiego. Wypowiedzi drzewiczanina związane były z trudnymi czasami dzieciństwa i dorastania.

Następnie na scenie zaprezentowali się podopieczni z Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor w Miedznej Drewnianej, Dziennego Domu Senior + w Przyłęku, Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy, Dziennego Domu Pobytu Senior-Wigor w Niemojowicach, Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach.  Seniorzy wykonywali utwory muzyczne i recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Nie zabrakło także wspomnień z okresu wybuchu II Wojny Światowej oraz okresu okupacji.

Gala zakończyła się uroczystym wręczeniem nagród i upominków. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zestawy obiadowe.