Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 maja 2021
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja i Małgorzaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Święto Narodowe Trzeciego Maja i Dzień Strażaka 2021 w Drzewicy

04.05.2021
Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa gminne obchody święta narodowego 3 Maja oraz Dnia Strażaka w Drzewicy - podobnie jak w ubiegłym roku - miały charakter symboliczny. Odbyły się w świąteczny poniedziałek, 3 maja. Mieszkańców oraz władze samorządowe Gminy Drzewica reprezentowali: Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Wiktorowicz i Sekretarz Miasta Andrzej Krzyżanowski.

Celem pierwszej części obchodów, mającej miejsce w parku na Placu Wolności, było uczczenie 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przy asyście strażaków gminna delegacja złożyła biało-czerwony wieniec i zapaliła znicze pod Pomnikiem Pamięci, oddając w ten sposób hołd twórcom pierwszej nowoczesnej ustawy zasadniczej w Europie oraz bohaterom, którzy na przestrzeni kolejnych wieków walczyli o wolną Polskę.

Kameralna uroczystość Dnia Strażaka została zorganizowana przed strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewicy. Na samorządowców czekała tam kilkuosobowa reprezentacja druhów na czele z Gminnym Komendantem Związku OSP RP Marianem Kałużnym.

W imieniu lokalnej społeczności strażakom ochotnikom podziękował burmistrz Janusz Reszelewski, podkreślając ich trud, ofiarność oraz poświęcenie w ratowaniu ludzkiego życia, zdrowia i mienia. Wyraził wdzięczność za wielkie zaangażowanie w walkę z pandemią COVID-19. Życzył bezpiecznej służby, zdrowia oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Podwójne obchody odbywały się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Miejmy nadzieję, że kolejne uroczystości z okazji świąt narodowych będą przebiegały już zgodnie z wieloletnią tradycją, a więc przy bardzo licznym udziale mieszkańców Gminy Drzewica.