Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Święto drzewickiego „Olimpijczyka”

06.06.2024

W czwartek, 6 czerwca 2024 roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy obchodziła Dzień Patrona połączony z Dniem Dziecka i Dniem Sportu Szkolnego. Uroczystość nawiązywała do dziesiątej rocznicy nadania placówce imienia Polskich Olimpijczyków.

Oficjalna gala w hali sportowej przy ulicy Szkolnej przebiegała zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Oprócz społeczności szkolnej zgromadziła m.in. Drzewickich Olimpijczyków – Wicemistrza Olimpijskiego z Sydney 2000 Krzysztofa Kołomańskiego oraz Piotra Szczepańskiego.

Samorząd Gminy Drzewica reprezentowali Burmistrz Janusz Reszelewski , Przewodnicząca Rady Miejskiej w Drzewicy Dorota Wiktorowicz oraz Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Drzewicy Agnieszka Kopytowska.

Podczas uroczystego apelu nagrodzono najlepszych sportowców szkoły i podsumowano całe dziesięciolecie pod olimpijską egidą. Nie zabrakło podziękowań, gratulacji i życzeń.

Miłym akcentem było wręczenie przez dyrekcję szkoły okolicznościowych statuetek. Bardzo ciekawy okazał się również program artystyczny, po którym uczniowie przystąpili do sportowej i wiedzowej rywalizacji.

Ten dzień z pewnością zapisze się złotymi zgłoskami w historii Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy.