Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonory, Lenki i Kiejstuta
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Świątecznie i wiosennie u drzewickich emerytów

27.04.2023
Zgodnie z tradycją członkowie Koła Emerytów i Rencistów w Drzewicy wzięli udział w spotkaniu wielkanocnym. Kameralna uroczystość odbyła się w środę, 26 kwietnia 2023 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy.

Dla Koła Emerytów i Rencistów – od 2022 roku działającego przy Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy – uroczystości wielkanocne są stałym punktem kalendarza spotkań. Stanowią okazję do złożenia sobie świątecznych życzeń oraz rozmowy o sprawach dotyczących seniorów i problemach życia codziennego.

Tegoroczna uroczystość zgromadziła liczną grupę emerytów i rencistów oraz gości – Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego, Zastępcę Burmistrza Dominika Niemirskiego oraz Prezes Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy Edytę Bartos.

Po powitaniu zebranych przez Przewodniczącą Koła Jadwigę Gapys głos zabrał Burmistrz Janusz Reszelewski, który podziękował za zaproszenie, gratulując seniorom aktywności, zaangażowania w działalność społeczną oraz kultywowania tradycji wielkanocnych. Złożył także najlepsze życzenia na kolejne miesiące roku.

Spotkanie było również okazją do podsumowania ubiegłorocznej działalności Koła oraz integracji podczas uroczystego obiadu przebiegającego w sympatycznej, koleżeńskiej atmosferze. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego żurku z jajkiem i kiełbaską.