Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 27 lutego 2020
Imieniny: Gagrieli, Liwii i Leonarda
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Ślubowanie w Szkole Filialnej w Krzczonowie

25.10.2017
23 października 2017 roku, 7 uczniów klasy pierwszej zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Filialnej w Krzczonowie.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po okiem wychowawczyń p. Anny Białek i p. Agnieszki Kopytowskiej od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Uroczystość ślubowania odbyła się w sali, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło też gości: był Burmistrz Gminy i Miasta Drzewica Janusz Reszelewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzustowcu Agnieszka Wrzosek, Przewodnicząca Rady rodziców Kamila Sobolewska oraz rodzice, dziadkowie, koleżanki i koledzy z klas 0 – 3 wraz z nauczycielami.

Na początek Kierownik Szkoły Filialnej w Krzczonowie Anna Białek powitała serdecznie wszystkich gości i skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie, które przyjęła pani dyrektor, a następnie burmistrz p. Janusz Reszelewski pasował każdego pierwszaka na pełnoprawnego ucznia Szkoły Filialnej w Krzczonowie. Po uroczystości uczniowie otrzymali drobne upominki i wszyscy zostali zaproszeni na tort i wspaniały poczęstunek przygotowany przez Rodziców.