Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Ślubowanie przedszkolaków z Jelni

12.10.2023
Dzieciaczki z Punktu Przedszkolnego w Jelni zostały pasowane na przedszkolaków. Była to pierwsza taka uroczystość w 11-letniej historii placówki. Przebiegała w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze.

Uroczyste spotkanie odbyło się 12 października 2023 roku w Świetlicy Wiejskiej w Jelni. Zgromadziło 11 z 12 dzieci uczęszczających do Punktu Przedszkolnego, który działa w ramach Szkoły Podstawowej w Brzustowcu. Głównym bohaterom dnia towarzyszyli rodzice, nauczyciele i opiekunowie oraz goście na czele z Burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim, radnym Rady Miejskiej w Drzewicy Łukaszem Sobolewskim i Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Drzewicy Agnieszką Kopytowską.

Po powitaniu zebranych przez Dyrektor SP w Brzustowcu Barbarę Stolarczyk dzieci zaprezentowały wspaniały występ artystyczny przygotowany pod okiem wychowawczyni grupy, Edyty Kalinowskiej wspieranej przez Renatę Sieradzką. W program występu wpleciono słowa ślubowania, po których wszystkie dzieci zostały pasowane na przedszkolaków przez Burmistrza Janusza Reszelewskiego. 

Na pamiątkę tej podniosłej ceremonii przedszkolaki odebrały okolicznościowe medale i dyplomy. Nie zabrakło życzeń od Burmistrza Drzewicy, prezentów, jubileuszowego tortu oraz wieńczącego spotkanie integracyjnego poczęstunku.