Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 25 listopada 2020
Imieniny: Elżbiety, Katarzyny i Klemensa
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych

22.10.2020
W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych odbyło się dziś uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Do grona społeczności uczniowskiej oficjalnie przyjęto 14 pierwszaków.

Uroczystość zorganizowana 22 października 2020 r. przebiegała z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego, wynikających z obecnej sytuacji epidemicznej. Z  tych właśnie względów miała mniejszą frekwencję niż zwykle. Dzieciom towarzyszyli tylko rodzice (po jednym), zaproszeni goście na czele z Burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim, dyrekcja SP im. Mikołaja Kopernika, szkolne wychowawczynie i kilkoro starszych uczniów.

Zanim nastąpiło ślubowanie dzieci z klas pierwszych zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie i taneczne w krótkim programie artystycznym. Pięknie zaśpiewane piosenki i z przejęciem wyrecytowane wiersze zachwyciły zebranych.

Główna ceremonia przebiegała w bardzo uroczystej atmosferze. Przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania zostali pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor Małgorzatę Warzyńczak-Pawul a nowym uczniom legitymacje wręczył Burmistrz Janusz Reszelewski .

Pełnoprawni już uczniowie otrzymali życzenia i upominki ufundowane przez zaproszonych gości i Radę Rodziców. Ten dzień z pewnością zapamiętają na długo.

Radzickim pierwszoklasistom życzymy samym najlepszych ocen oraz wielu sukcesów związanych z nauką i odkrywaniem piękna współczesnego świata.