Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Magdaleny, Mileny i Wawrzyńca
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Ślubowały „Stokrotki” i „Jeżyki”

29.10.2019
Najmłodsze dzieci z Przedszkola Samorządowego w Drzewicy – maluszki z grup „Stokrotki” i „Jeżyki” - złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na przedszkolaków. Ta podniosła ceremonia odbyła się we wtorek, 29 października.

W tak ważnym dniu naszym 3-latkom towarzyszyli rodzice, babcie, dziadkowie, wychowawczynie Anna Kasicka i Justyna Bogatek („Stokrotki”), Ewelina Marasek – Kołodziejczyk i Małgorzata Pomykała („Jeżyki”) oraz kierownictwo Przedszkola Samorządowego - Dyrektor Edyta Kołomańska i Wicedyrektor Danuta Koc. Oczywiście nie zabrakło gości: Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Drzewicy Agnieszki Kopytowskiej, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy Małgorzaty Kuchenbecker i Wicedyrektor Ewy Grzelczak oraz Przewodniczącej Towarzystwa Przyjaciół Drzewicy Anny Reszelewskiej. Prezydium Rady Rodziców Przedszkola Samorządowego reprezentowali: Przewodnicząca Dorota Łucka, Joanna Komorowska, Ilona Białek i Paweł Byk. 

Przed tak dużą publicznością dzieciaczki występowały po raz pierwszy, ale prezentując wierszyki i piosenki spisały się znakomicie. Bezbłędnie wyśpiewały hymny swoich grup oraz wyrecytowały tekst ślubowania. Swoim występem i zachowaniem potwierdziły, że w przedszkolu czują się jak w domu. Zostały więc pasowane  na przedszkolaków przez Burmistrza Janusza Reszelewskiego, Dyrektor ZEAS Agnieszkę Kopytowską, Dyrektor SP im. Polskich Olimpijczyków Małgorzatę Kuchenbecker oraz Pawła Byka.

Oprócz maluchów uroczyste ślubowanie złożyli także wzruszeni rodzice, natomiast ze strony gości popłynęły słowa gratulacji i życzeń, do których dołączono prezenty i słodkie upominki. Sympatyczne, przebiegające w rodzinnej atmosferze spotkanie zakończyło się zaproszeniem na poczęstunek.

Wszystkim 44 „Stokrotkom” i „Jeżykom” życzymy, aby pobyt w Przedszkolu Samorządowym w Drzewicy był wypełniony radością, zabawą i nauką. Niech każdy dzień spędzony z kolegami i koleżankami przyniesie Wam uśmiech od ucha do ucha!