Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail
Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail
Zmiana nazwy biblioteki
Na podstawie §1.1 Statutu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Drzewicy, nadanego Uchwałą Nr XIV/121/2019 Rady Miejskiej w Drzewicy z dnia 30.10.2019 r. (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2019 r. poz. 6393) z dniem 18 grudnia 2019 roku nazwa biblioteki brzmi Miejska Biblioteka Publiczna w Drzewicy. Zmianie uległ również adres poczty elektronicznej: biblioteka@drzewica.pl
Uwaga. Zmiana adresu e-mail.
Aktualny adres e-mail: biblioteka@drzewica.pl
Miejska Biblioteka Publiczna w Drzewicy
ul. Stawowa 27A
26-340 Drzewica
Tel. kom. 530 433 887
E-mail: biblioteka@drzewica.pl
Godziny otwarcia
Wypożyczalnia i czytelnia ogólna:
Poniedziałek - Piątek 9 - 17
Czytelnia multimedialna/kawiarenka internetowa:
Poniedziałek - Piątek 10 – 16
Pracownicy Biblioteki: Urszula Kalużna- dyrektor Biblioteki, Katarzyna Świderczak- główny księgowy, ,
Biblioteka publiczna w Drzewicy istnieje od 1948 roku. Od 1996 r. działa pod nazwą Biblioteka Samorządowa Gminy i Miasta w Drzewicy, a od 01-01-2006 r. funkcjonuje jako instytucja kultury. Obecnie mieści się w nowo wybudowanym Regionalnym Centrum Kultury. Powiększyła się przez to znacznie powierzchnia użytkowana przez bibliotekę. Została też ona wyposażona w nowe meble oraz nowoczesny sprzęt komputerowy i reprograficzny.
W skład biblioteki wchodzi wypożyczalnia dla dorosłych, oddział dla dzieci czytelnia, kawiarenka internetowa z czytelnią multimedialną (I piętro RCK) oraz punkt informacji turystycznej (parter RCK).
W kawiarence internetowej użytkownicy mogą korzystać z 10 stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu.
Do dyspozycji czytelników pozostaje zróżnicowany księgozbiór, w skład którego wchodzi literatura piękna dla dorosłych, literatura piękna dla dzieci i młodzieży oraz literatura popularnonaukowa z różnych dziedzin. Corocznie dokonujemy zakupów nowości książkowych finansowanych z dotacji Urzędu Gminy i Miasta w Drzewicy oraz dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych dla bibliotek, aktualizując i uzupełniając wszystkie działy literatury, w tym popularnonaukowej, starając się sprostać wymaganiom różnych grup czytelników. Istotnym uzupełnieniem oferty biblioteki jest kilka tytułów prasowych dostępnych na miejscu w czytelni, a także w formie wypożyczeń na zewnątrz.
Popularyzacji książki i czytelnictwa służą organizowane przez bibliotekę (samodzielnie lub we współpracy z instytucjami z terenu miasta i gminy) lekcje biblioteczne i imprezy, jak konkursy, sesje głośnego czytania, spotkania autorskie, wycieczki, warsztaty rękodzieła ludowego, gry i zabawy w czasie ferii zimowych i wakacji letnich.
Biblioteka angażuje się także w inne przedsięwzięcia inicjowane przez różne fundacje, stowarzyszenia i instytucje odpowiadając w ten sposób na różne potrzeby społeczne.