Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Tor kajakowy

Sport jest dziedziną, która określa tożsamość gminy, stanowiąc ważny element życia społecznego. Gmina stworzyła szeroką bazę sportowo-rekreacyjną.  Oprócz stadionów piłkarskich, boisk sportowych, boiska wielofunkcyjnego „Orlik” i hal sportowych chlubą  Drzewicy jest tor kajakowy. To duma Drzewicy i „kuźnia” młodych talentów.  Kajakarze górscy rozsławiają Drzewicę na całym świecie. Reprezentowali Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, Atlancie, Sydney, Atenach i Londynie.  Zdobywali medale Mistrzostw Świata , Mistrzostw Europy. Największym sukcesem  drzewickich zawodników jest srebrny medal olimpijski w kategorii C-2 zdobyty przez Krzysztofa Kołomańskiego i Michała Staniszewskiego podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Na torze w Drzewicy  corocznie odbywają się regaty kajakowe. Amatorzy  ekstremalnych sportów wodnych znajdą tu dogodne warunki  do uprawiania hydrospeed’u i freestyle,u.

Zmodernizowany w 2005r. tor kajakowy przeznaczony do uprawiania kajakarstwa górskiego to nowoczesny obiekt zlokalizowany na nizinach. Doskonałe warunki wodne stworzone na rzece Drzewiczce oraz idealne ukształtowanie rynny toru spełniają wszystkie normy dotyczące organizacji zawodów najwyższej rangi z mistrzostwami świata włącznie.

Rynna toru  Rynna toru

Parametry techniczne toru:

- długość żelbetowej rynny toru 194 mb,
- szerokość (zmienna) od 4 do 10 m
- ilość wody dla potrzeb zawodów 10 m3/s.

Infrastrukturę techniczną uzupełniają następujące obiekty budowlane i budowle :
- budynek klubowy z zapleczem socjalno- sanitarnym i sauną,
- budynek magazynowy,
- wieża sędziowska,
- trybuny,
- parking,
- dwa doskonale wkomponowane w otoczenie budynki hotelowe z ośmioma niezależnymi segmentami mieszkalnymi (pokój , aneks kuchenny i łazienka) przeznaczone dla sportowców i turystów.