Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Kluby sportowe

Kluby sportowe działające na terenie gminy i miasta Drzewica

 1. Miejsko Gminny Klub Sportowy Drzewica – istnieje od 1924 roku. Klub reprezentują trzy drużyny: dwie drużyny juniorów i jedna drużyna seniorów. Klub posiada stadion z trybunami dla około 1145 osób, pełnowymiarowe boisko z nawierzchnią trawiastą.W 2022 roku do użytku oddany został nowy budynek klubowy wykonany w technologii pasywnej posiadający zaplecze konferencyjne, socjalne, sanitarne i magazynowe. 
  http://mgksdrzewica.pl/
   
 2. Ludowy Klub Kajakowy w Drzewicy – działa od1978 roku. Od 1985 roku odbywały się w Drzewicy regaty kajakowe, co dwa lata rozgrywano regaty Mistrzostw Polski, po 1999 roku zawody o „Puchar Ziemi Opoczyńskiej”. Największe sukcesy osiągnęła osada C2 Krzysztof Kołomański i Michał Staniszewski-Mistrzowie Świata i srebrni medaliści z Igrzysk Olimpijskich w Sydney 2000 r. Na drzewickim torze cyklicznie odbywają się Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich.
   
 3. Ludowy Klub Sportowy „Radzice”- powstał w 1988 roku, w 2013 obchodził jubileusz 25-lecia. Klub posiada stadion z pięcioma trybunami o pojemności 51 osób każda, pełnowymiarowe boisko z piłkochwytami, z parkingiem i boksami dla zawodników rezerwowych.
  http://lksradzice.futbolowo.pl/