Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 16 września 2021
Imieniny: Jagienki, Kamili i Korneliusza
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Orlikowa Liga Mistrzów 2014

23.09.2014

          Reprezentanci Gminy i Miasta już po raz trzeci z rzędu biorą udział w turnieju piłkarskim Orlikowa Ligi Mistrzów organizowanym przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy. Po raz pierwszy zgłoszone zostały obie kategorie wiekowe (11-13 lat oraz 14-16 lat) wśród dziewcząt i chłopców. Eliminacje gminne odbyły się jeszcze w czerwcu na drzewickim Orliku. Najlepsze zespoły  reprezentowały Drzewicę w etapie międzypowiatowym, który był zaplanowany na koniec sierpnia. Drużyny do Turnieju przygotowywał animator Karol Podogrocki.

         Etapy międzypowiatowe odbywały się w różnych miastach dla każdej z kategorii. Organizatorzy Orlikowej Ligi Mistrzów podzielili drużyny tak, aby w turniejach międzypowiatowych grały zespoły możliwie blisko siebie zlokalizowane. W wyniku czego trzy nasze drużyny miały wyjazdowe turnieje, natomiast kategoria chłopców 14-16 lat była gospodarzem rozgrywek.

         Jako pierwsze zaprezentowały się dziewczęta z kategorii 14-16 lat, które w dniu 26 sierpnia pojechały do Wolborza, gdzie musiały się zmierzyć z gospodyniami obiektu. Zatem zasada awansu była prosta - aby przejść do etapu eliminacji wojewódzkich, należało rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Mimo niesprzyjającej pogody (przez cały dzień padał deszcz) nasze zawodniczki zaprezentowały się znakomicie nie pozostawiając złudzeń wolborzankom, który zespół jest lepszy. Dziewczęta wygrały 11-1 i tym samym potwierdziły, że chcą zajść wysoko w tych rozgrywkach.

         Następnego dnia do rywalizacji przystąpili chłopcy w wieku gimnazjalnym. Niestety, pozycja gospodarza turnieju, a także doping kibiców, nie pomogły we współzawodnictwie z zespołami z Aleksandrowa i Opoczna. Po zremisowanym meczu z drużyną z Opoczna, szansę na awans przekreśliła porażka 1-3 z ekipą z Aleksandrowa. Na zakończenie turnieju chłopcy z Aleksandrowa wygrali swój drugi mecz i to oni uzyskali awans do kolejnej fazy rozgrywek.

         28 sierpnia w Opocznie zaprezentowali się młodsi chłopcy (kategoria wiekowa 11-13 lat). Skład zespołów miał być taki sam jak dzień wcześniej w Drzewicy, jednak drużyna z Aleksandrowa nie stawiła się w Opocznie. Aby myśleć o kolejnym etapie, podobnie jak to miało miejsce w przypadku starszych dziewcząt, wystarczyło wygrać z rywalem. Porażka 0-7 i brak strzelonej bramki mogą martwić, jednak po takiej nauczce chłopcy już zapowiedzieli, iż będą starali się korygować błędy i poprawiać swoje umiejętności poprzez częstsze treningi.

         Ostatnie do turnieju międzypowiatowego przystąpiły dziewczęta z przedziału wiekowego 11-13 lat. Czekał je wyjazd do Ujazdu i rywalizacja z czterema innymi zespołami. Na miejscu okazało się jednak, że drużyny z Czarnocina oraz Wolborza zrezygnowały z rozgrywek. Pozostałe trzy zespoły (poza gospodyniami skład turnieju uzupełniały zawodniczki z Aleksandrowa) rywalizowały o dwa pierwsze premiowane awansem miejsca. W wyniku losowania ekipa z Drzewicy miała do rozegrania dwa mecze jeden po drugim. Po pierwszym spotkaniu i wysokiej porażce z dziewczętami z Aleksandrowa, przyszła walka o być albo nie być z drużyną z Ujazdu. W meczu z gospodyniami turnieju widać było, że zawodniczki z Drzewicy przełamały stres i debiutancką tremę (dla dziewcząt to były pierwsze poważniejsze zawody piłkarskie), które w znacznym stopniu przyczyniły się do porażki w pierwszym spotkaniu. I mimo, iż mecz rozpoczął się po myśli dziewcząt reprezentujących gminę Ujazd, to nasze dziewczęta w ostatnich minutach spotkania zdobyły dwie bramki, dzięki którym wygrały mecz i jak się później okazało dały awans do eliminacji wojewódzkich. Pozostało już tylko dopingować dziewczętom z Aleksandrowa, które nie mogły przegrać ostatniego spotkania, aby drzewiczanki mogły świętować upragniony awans.

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE

-19.09.2014 r., Łódź

         W piątek 19 września na boiskach ChKS-u (Chojeńskiego Klubu Sportowego) w Łodzi rozegrano półfinały wojewódzkie rozgrywek piłkarskich Orlikowej Ligi Mistrzów. Do Łodzi zjechały się najlepsze drużyny eliminacji międzypowiatowych w dwóch kategoriach wiekowych (11-13 lat oraz 14-16 lat) wśród dziewcząt i chłopców. Gminę Drzewica reprezentowały młodsze i starsze dziewczęta, a opiekunem zawodniczek był animator Karol Podogrocki.

         Zarówno w kategorii dziewcząt 11-13 lat, jak i 14-16 lat przyjechało do Łodzi 5 zespołów, które grały systemem „każdy z każdym”. Półfinały miały za zadanie wyłonić cztery najlepsze drużyny w województwie, zatem zasady awansu były proste – uzyskiwały go cztery pierwsze zespoły, a ostatnia drużyna kończyła tegoroczną przygodę z Orlikową Ligą Mistrzów.

         Młodsze dziewczęta rozpoczęły zmagania z ekipą ze Zduńskiej Woli. Dla rywalek był to już drugi mecz w turnieju. Pierwszy zakończył się porażką a jako, że przed sobą miały starcia z mocnymi drużynami z Aleksandrowa i z łodzkim SMS-em, musiały zdobyć 3 punkty by liczyć się w dalszej rywalizacji. Trener drzewiczanek mając świadomość, iż wygrana w tym meczu może być decydująca w końcowym rozrachunku mocno mobilizował dziewczęta by dały z siebie wszystko. Te odpłaciły się wygrywając 1-0 po bramce zdobytej przez Wiktorię Domagałę. Strzelczyni bramki niestety już więcej w turnieju nie zagrała, gdyż w jednym ze starć z rywalkami została potraktowana na tyle ostro, iż nie była w stanie wyjść na kolejne spotkanie.

         Drugi mecz miał być rewanżem za pojedynek z koleżankami z Aleksandrowa jaki dziewczęta rozegrały w fazie międzypowiatowej (obie drużyny wywalczyły awans z tego turnieju). Pierwsza część spotkania to bardzo dobra gra naszego zespołu i świetnie realizowana myśl taktyczna opierająca się na wyłączeniu z gry dwóch najgroźniejszych rywalek. Wynik 0-0 do przerwy i sytuacje, którym brakowało wykończenia pozwalały mieć nadzieję, iż to piłkarki z Drzewicy zejdą z boiska zadowolone po ostatnim gwizdku sędziego. Chwila rozkojarzenia i szybko stracone dwie bramki w drugiej części spotkania nie dały jednak złudzeń kto będzie zwycięzcą spotkania. W tej części meczu pojawiły się zmienniczki dając odpocząć pierwszej „szóstce”, by były gotowe na dalsze zmagania. Ostatecznie drużyna z Aleksandrowa wygrała 5-0 a na domiar złego kolejna kluczowa zawodniczka naszej drużyny nabawiła się kontuzji dłoni i po konsultacji z pielęgniarką udzielającą pomocy medycznej na zawodach nie obyło się bez wizyty w szpitalu.

         Podłamane porażką, osłabione kadrowo i pozbawione w kolejnym meczu trenera (musiał pojechać z zawodniczką do szpitala), dziewczęta nie potrafiły przeciwstawić się drużynie Świnicy Warckiej. Trzeci mecz zakończył się porażka 0-2.

         W ostatnim spotkaniu na drzewiczanki czekał najtrudniejszy rywal – SMS Łódź. Zmęczone i mocno poturbowane zawodniczki nie stawiły oporu łódzkiej drużynie. Mecz zakończył się najwyższą porażka turniejową 0-7.

         Bardziej doświadczona turniejowo drużyna starszych dziewcząt z Drzewicy swój pierwszy pojedynek rozegrała z drużyną z Buczku. Przewaga naszego zespołu była widoczna gołym okiem. Prowadzenie 3-0 nieco uśpiło zawodniczki, które pozwoliły rywalkom na strzelenie dwóch bramek. Końcowa nerwówka i szczęście, gdy piłka po strzale jednej z zawodniczek z Buczku trafiła w poprzeczkę nie spowodowały zmiany wyniku i pierwsze 3 punkty zostały zapisane do turniejowej tabeli.

         Przed drugim spotkaniem nasze zawodniczki były pełne obaw, gdyż po drugiej stronie boiska stanęły zawodniczki ze Zgierza. Dziewczęta rywalizowały ze sobą już w nie jednej potyczce, a wyniki spotkań nie zawsze były korzystne (nasze zawodniczki wygrały w tegorocznym turnieju Coca-Cola Cup, natomiast rywalki okazały się lepsze w finałach wojewódzkich rozgrywek szkolnych). Początek meczu potwierdził siłę zespołu ze Zgierza, która wyszła na prowadzenie 1-0. Na szczęście bramka podziałała mobilizująco na dziewczęta, które szybko odpowiedziały golem doprowadzając do remisu. Później było już tylko lepiej. Strzelone kolejne trzy bramki ustaliły wynik meczu. Wygrana 4-1 i uśmiechy na twarzach dziewcząt, które mogły być już właściwie pewne wyjazdu na finały wojewódzkie.

         Rozluźnione i mające duże apetyty by postraszyć przeciwniczki przed finałami wojewódzkimi dziewczęta pewnie pokonały następną przeszkodę. Tym razem wyższość i niekwestionowane panowanie na boisku musiały uznać dziewczęta z Żychlina. Zainkasowanie ośmiu bramek przy straconej tylko jednej musiało wzbudzić podziw i szacunek nie tylko wśród przegranych dziewcząt.

         Naszym zawodniczkom pozostało już tylko dokończyć dzieła. Ostatnimi rywalkami były nastolatki z miasta organizatora turnieju. Piłkarki z Drzewicy chciały koniecznie zdobyć komplet punktów i wygrać wszystkie cztery mecze co było widoczne na boisku. Przy prowadzeniu 3-0 dziewczęta pozwoliły sobie strzelić bramkę, ale to było wszystko na co było stać drużynę z Łodzi. Pierwsze miejsce stało się faktem. Na uwagę zasługuje fakt, iż liderka zespołu – Dominika Gąsieniec , zdobyła w turnieju aż 12 bramek, co dało imponującą średnią 3 bramki na mecz.

         Ostatecznie obie nasze drużyny awansowały do finałów wojewódzkich, które zostaną rozegrane w Łasku w październiku. Bliższy termin zostanie podany w późniejszym czasie przez organizatorów. Zawody należy uznać za bardzo udane a naszym zawodniczkom należą się duże brawa. Sukcesem dla młodszej kategorii będzie na pewno każde miejsce na podium, natomiast starsze dziewczęta zagrają zapewne o najwyższe laury.

 

Skład drużyny dziewcząt młodszych (11-13 lat):
1.      Tępińska Eliza
2.      Kopytowska Weronika
3.      Pancer Kinga
4.      Łucka Zuzanna
5.      Domagała Wiktoria
6.      Wójcik Wiktoria
7.      Noga Gabriela
8.      Gubiec Sandra
9.      Grzybek Maja
10.    Augustyn Kinga

Skład drużyny dziewcząt starszych (14-16 lat):
1.      Raczyńska Klaudia
2.      Bandurska Weronika
3.      Piekarska Nikola
4.      Bogatek Magdalena
5.      Dybalska Alicja
6.      Gąsieniec Dominika
7.      Stobieniecka Weronika
8.      Smolarska Katarzyna
9.      Wrzosek Paulina