Russian
Spanish

ORLIKOWA LIGA MISTRZÓW – ŁASK – 11.10.2014 r. - FINAŁ WOJEWÓDZKI

14.10.2014

Tegoroczny finał Orlikowej Ligi Mistrzów odbył się 11 października w Łasku. Turniej zgromadził 4 najlepsze zespoły z województwa łódzkiego w dwóch kategoriach wiekowych (11-13 lat oraz 14-16 lat) wśród dziewcząt i chłopców. Gmina Drzewica miała przedstawicielki w obu kategoriach. W wyniku losowania podzielono zespoły z każdej kategorii na dwie pary półfinałowe. Zwycięzcy tych meczów grali spotkania finałowe, natomiast dwa przegrane zespoły zajmowały ex-aequo trzecie miejsca. Każdy mecz trwał 30 minut.
Jako pierwsze na polu walki stanęły młodsze dziewczęta. Zrządzeniem losu nasze zawodniczki zmierzyły się po raz czwarty w tym roku z ekipą z Dąbrowy nad Czarną. Trzy poprzednie spotkania wygrały reprezentantki gminy Aleksandrów, więc to one przystępowały do spotkania w roli faworytek. Piłkarki z Drzewicy wyszły na mecz zmobilizowane i chciały utrzeć nosa rywalkom. Mimo tego od początku meczu to przeciwniczki dyktowały tempo gry. Dwa proste błędy w obronie i piękny strzał z dystansu jednej z zawodniczek z Dąbrowy nad Czarną sprawiły, iż pewne swego rywalki prowadziły do przerwy 3-0. Druga połowa pokazała, że nasze dziewczęta chciały pozostawić po sobie dobre wrażenie i zdobyć bramkę kontaktową. Niestety, pomimo starań naszych zawodniczek, wynik meczu się nie zmienił.
Starsze i bardziej doświadczone piłkarsko dziewczęta przystępowały do finału wojewódzkiego jako główny pretendent do zgarnięcia pierwszego miejsca. Wygrany wojewódzki półfinał pokazał siłę naszej drużyny. Pech chciał, że w wyniku losowania dziewczęta trafiły na Gimnazjum nr 44 z Łodzi, a więc drugą drużynę z półfinałów turnieju. Dodatkowo łódzka drużyna dokonała wzmocnień. Spotkanie owocowało w piękne zagrania i ogrom walki włożony przez oba zespoły. Po indywidualnej akcji jednej z rywalek, wyszły one na prowadzenie. Nasze zawodniczki starały się jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu, jednak rozsądnie grające przeciwniczki nie pozwoliły rozwinąć im skrzydeł. Podwójne, a nawet często potrójne krycie naszej najlepszej zawodniczki mocno utrudniało grę drzewiczankom. W drugiej połowie goniące wynik dziewczęta ruszyły na rywalki z jeszcze większym impetem. Ryzykancka gra w kocówce spotkania, polegająca na przesunięciu jednej zawodniczki z obrony do przodu, nie przyniosła upragnionego gola. Przegraliśmy 0-1 i to drużyna Gimnazjum nr 44 z Łodzi zagrała w finale Orlikowej Ligi Mistrzów. Naszym zawodniczkom zabrakło w dużej mierze szczęścia oraz precyzji przy wykańczaniu stwarzanych licznie sytuacji podbramkowych.
Obie grupy dziewcząt zakończyły zawody na trzecim miejscu, co należy uznać za świetne osiągnięcie. Na zakończenie turnieju zostały wręczone upominki przygotowane przez organizatorów. Każda z zawodniczek została obdarowana piłką nożną, medalem oraz dyplomem. Dodatkowo drużyny dostały puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Łódzkiego – Witolda Stępnia za zajęcie trzeciego miejsca w województwie, a dla trenera Karola Podogrockiego przygotowano torbę sportową oraz pamiątkowy medal.