Uczyli się pływać w Spale | Urząd Miejski w Drzewicy

pochmurnie 30°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Łucji, Wilhelma, Albrechta

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Uczyli się pływać w Spale

23.12.2025
 Kolaż sześciu zdjęć przedstawiających dzieci uczące się pływać podczas zajęć na basenie w Spale

Kolejna grupa dzieci z Gminy Drzewica uczestniczyła w Programie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Gminy Drzewica. Program realizowany jest we współpracy z Wojewódzkim Zrzeszeniem LZS w Łodzi, które pełni funkcję operatora wojewódzkiego.

Program „Umiem pływać” zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych, bezpłatnych zajęciach nauki pływania, a także wyrównanie szans rozwoju uczniów niezależnie od statusu materialnego ich rodziców.

W tegorocznej edycji programu uczestniczyło 80 uczniów klas trzecich i częściowo klas drugich z trzech szkół podstawowych z terenu Gminy Drzewica: Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych i Szkoły Podstawowej im. Jana Szymańskiego w Brzustowcu.

Zajęcia odbywały się od października do grudnia 2025 roku na pływalni Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Były prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską na podstawie podręcznika metodycznego opracowanego przez ekspertów Polskiego Związku Pływackiego.

Każda grupa uczyła się pływać dwa razy w tygodniu po 2 godziny. Łącznie zrealizowała 20 godzin lekcyjnych nauki pływania.  

Oprócz trenerów pływania zapewniliśmy dzieciom transport i bilety na basen, a także opiekę nauczycielską.

Udział w programie przyniósł naszym uczniom wiele korzyści i radości. Oprócz nabycia podstawowych umiejętności pływania bardzo ważnymi aspektami były a także profilaktyka wad postawy, nadwagi i otyłości oraz edukacja w zakresie zasad bezpieczeństwa nad wodą, co w przypadku najmłodszych ma ogromne znaczenie.
 

Najświeższe aktualności

Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…
Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej na Sali konferencyjnej podczas sesji
25.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy IV kadencji. Najważniejsze decyzje…
Odświętnie ubrana grupa przedszkolaków stoi na udekorowanej kolorowymi balonami scenie Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy, prezentując program artystyczny
24.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku w pięknie udekorowanej sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy odbyła się…