Strażacka młodzież szkoliła się na Sejmiku MDP | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 14°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Danuty, Janiny

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Strażacka młodzież szkoliła się na Sejmiku MDP

11.09.2025
W zabytkowym wozie strażackim siedzi czworo członków MDP z OSP Domaszno – chłopiec za kierownicą i troje dziewcząt

Reprezentanci jednostek OSP z terenu Gminy Drzewica uczestniczyli w I  Sejmiku Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Województwa Łódzkiego, który odbył się 6 września 2025 roku w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Zjazd zorganizowany przez Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Łódzkiego stanowił znakomitą okazję do wymiany doświadczeń, wspólnej nauki i integracji, a także do pokazania, jak ważna jest rola młodzieży w budowaniu przyszłości Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zgromadził młodych adeptów pożarnictwa, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz służb mundurowych – OSP i PSP, wojska, policji oraz Lasów Państwowych. Wśród licznych gości znajdowali się m.in.: Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP druh Waldemar Pawlak, Minister Infrastruktury Dariusz Klimczak i Wojewoda Łódzki Dorota Ryl.

Podczas tego ważnego wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli Gminy Drzewica – młodych druhów z jednostek OSP w Brzustowcu, Domasznie, Jelni i Drzewicy, którym towarzyszyli opiekunowie wraz z Gminnym Komendantem ZOSP RP w Drzewicy Marianem Kalużnym.

Nasi strażacy uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, panelach tematycznych oraz szkoleniach dla opiekunów MDP. Młodzież skorzystała również z licznych atrakcji – od aktywności takich jak ścianka wspinaczkowa, strzelnica wirtualna czy gokarty, aż po prezentacje nowoczesnego sprzętu wojskowego i strażackiego. Warto podkreślić, że w trakcie pokazów pożarniczych prawdziwą furorę zrobił SKOT z OSP Drzewica.  

Młode druhny i młodzi druhowie bardzo chwalili sobie udział w Sejmiku MDP, podkreślając, że nabyte doświadczenia i praktyczną wiedzę wykorzystają jako inspirację do dalszego rozwoju w strukturach OSP.
 

Najświeższe aktualności

23.06.2026
Informujemy, że od dnia 24 czerwca 2026 roku do 30 czerwca 2026 roku Urząd Miejski w Drzewicy będzie czynny w godzinach 7.00-15.…
Mali Drzewiczanie oraz zgromadzona publiczność podczas puszczania wianków na drzewickim zalewie
22.06.2026
W sobotę, 20 czerwca 2026 roku nad Zalewem Drzewickim odbył się wyjątkowy piknik pełen muzyki, tańca i radości pod hasłem "…
Uczestnicy zawodów kajakowych stoją na podium z medalami i torbami z upominkami podczas oficjalnej ceremonii dekoracji na tle niebieskiej ścianki promocyjnej Gminy Drzewica
22.06.2026
W minioną sobotę, 20 czerwca 2026 roku, tor kajakowy w Drzewicy stał się stolicą polskiego slalomu kajakowego. Wszystko za sprawą…