Strażacka młodzież szkoliła się na Sejmiku MDP | Urząd Miejski w Drzewicy

słabe opady deszczu 12°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Elizy, Bazylego, Waleriana

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Strażacka młodzież szkoliła się na Sejmiku MDP

11.09.2025
W zabytkowym wozie strażackim siedzi czworo członków MDP z OSP Domaszno – chłopiec za kierownicą i troje dziewcząt

Reprezentanci jednostek OSP z terenu Gminy Drzewica uczestniczyli w I  Sejmiku Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Województwa Łódzkiego, który odbył się 6 września 2025 roku w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Zjazd zorganizowany przez Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Łódzkiego stanowił znakomitą okazję do wymiany doświadczeń, wspólnej nauki i integracji, a także do pokazania, jak ważna jest rola młodzieży w budowaniu przyszłości Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zgromadził młodych adeptów pożarnictwa, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz służb mundurowych – OSP i PSP, wojska, policji oraz Lasów Państwowych. Wśród licznych gości znajdowali się m.in.: Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP druh Waldemar Pawlak, Minister Infrastruktury Dariusz Klimczak i Wojewoda Łódzki Dorota Ryl.

Podczas tego ważnego wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli Gminy Drzewica – młodych druhów z jednostek OSP w Brzustowcu, Domasznie, Jelni i Drzewicy, którym towarzyszyli opiekunowie wraz z Gminnym Komendantem ZOSP RP w Drzewicy Marianem Kalużnym.

Nasi strażacy uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, panelach tematycznych oraz szkoleniach dla opiekunów MDP. Młodzież skorzystała również z licznych atrakcji – od aktywności takich jak ścianka wspinaczkowa, strzelnica wirtualna czy gokarty, aż po prezentacje nowoczesnego sprzętu wojskowego i strażackiego. Warto podkreślić, że w trakcie pokazów pożarniczych prawdziwą furorę zrobił SKOT z OSP Drzewica.  

Młode druhny i młodzi druhowie bardzo chwalili sobie udział w Sejmiku MDP, podkreślając, że nabyte doświadczenia i praktyczną wiedzę wykorzystają jako inspirację do dalszego rozwoju w strukturach OSP.
 

Najświeższe aktualności

Na scenie w sali widowiskowej RCK kilkadziesiąt osób stoi obok siebie, uśmiechając się i machając rękami. W tłumie widoczne są osoby na wózkach inwalidzkich, osoby w różowych kapeluszach kowbojskich oraz trzymające tabliczki z nazwami różnych placówek (m.in. WTZ). Wysoko duży transparent festiwalu.
11.06.2026
Już po raz ósmy Drzewica stała się regionalnym centrum kultury wrażliwej i otwartej, goszcząc uczestników Przeglądu Twórczości…
Nowo wybudowana, zadaszona altana rekreacyjna z murowanym grillem, otoczona wybrukowanym placem z ławkami i donicami.  W tle błękit nieba, chmury i zielone drzewa.
10.06.2026
Mieszkańcom Domaszna oddaliśmy do użytku funkcjonalną i efektownie prezentującą się altanę rekreacyjną. Budowę obiektu…
Zdjęcie przedstawia uczestników posiedzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy, którzy siedzą przy stolikach z laptopami w sali komputerowej
10.06.2026
We wtorek, 9 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy odbyło się wspólne posiedzenie komisji…