Ślubowały „Skrzaty”, „Misie” i „Pszczółki” | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 18°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Władysława, Maryli, Władysławy

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Ślubowały „Skrzaty”, „Misie” i „Pszczółki”

29.10.2025
Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski pasuje na przedszkolaków dzieci z grupy „Skrzaty”. Pochylając się, wielki kolorowy ołówek kładzie na ramieniu dziewczynki.

Najmłodsze dzieci z Przedszkola Samorządowego w Drzewicy – maluchy z grup  „Skrzaty”, „Misie” i „Pszczółki" - złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na przedszkolaków. Ta podniosła ceremonia odbyła się w środę, 29 października 2025 roku.

W tym ważnym dniu naszym 2,5 i 3-latkom towarzyszyli rodzice, wychowawczynie (Edyta Lewandowska, Anna Kasicka, Monika Pomykała i Ewa Papis), dyrekcja placówki, a także liczna grupa gości na czele z reprezentacją gminnego samorządu.

Przed tak dużą publicznością dzieciaczki występowały po raz pierwszy, ale spisały się naprawdę znakomicie. Bez żadnej tremy pięknie zaśpiewały piosenki i bezbłędnie wyrecytowały wierszyki, udowadniając, że w przedszkolu nauczyły się już bardzo dużo.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie ślubowania, po którym dzieciaczki zostały pasowane na przedszkolaków przez Zastępcę Burmistrza Drzewicy Dominika Niemirskiego oraz p.o. Dyrektora Przedszkola Samorządowego Dominikę Kowalską.

Ze strony gości w stronę pełnoprawnych już przedszkolaków popłynęły serdeczne słowa gratulacji i życzeń, do których dołączono prezenty i upominki. Sympatyczne, przebiegające w rodzinnej atmosferze spotkanie zakończyło się zaproszeniem na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Wszystkim „Skrzatom”, „Misiom” i „Pszczółkom” (45 dzieci) życzymy, aby pobyt w Przedszkolu Samorządowym w Drzewicy wypełniony był radością, zabawą i nauką. Niech każdy dzień spędzony z kolegami i koleżankami przyniesie Wam uśmiech od ucha do ucha!
 

Najświeższe aktualności

Burmistrz Drzewicy i uczeń w garniturze z dyplomem na tle dekoracji z motylami.
26.06.2026
Koniec roku szkolnego 2025/2026 stanowił okazję do uhonorowania uczniów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w szkołach…
Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Uczniowie w galowych strojach odbierają nagrody książkowe na tle niebieskiej kurtyny z napisem "ZABIERAMY ZE SOBĄ WSPOMNIENIA"
26.06.2026
W czwartek, 25 czerwca 2026 roku Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy obchodziła Dzień Absolwenta. Ze swoimi…
Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…