Na zaproszenie Burmistrza Białaczowa Barbary Goworek oraz Domu Dziennego Pobytu w Miedznej Drewnianej reprezentacja Miejskiej Rady Seniorów w Drzewicy i Dziennego Domu Senior+ w Drzewicy wraz z Zastępcą Burmistrza Drzewicy Dominikiem Niemirskim uczestniczyła w konferencji poświęconej bezpieczeństwu seniorów. Spotkanie w ramach obchodów Światowego Dnia Praw Osób Starszych miało miejsce 3 czerwca 2026 r. w Świetlicy w Białaczowie.
Celem konferencji było zwiększenie świadomości seniorów w zakresie zagrożeń takich jak oszustwa finansowe, telefoniczne, bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej, zwiększenie świadomości prawnej i poczucia godności, przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek.
Seniorzy mogli skorzystać z bezpłatnego badania słuchu, ćwiczeń z fizjoterapeutką, aroma-terapii oraz zabawy tanecznej.
32°C
Dane pogodowe dostarcza: