Urząd Miejski w Drzewicy
Obchody Światowego Dnia Praw Osób Starszych w Białaczowie
Opublikowany w Urząd Miejski w Drzewicy
https://www.drzewica.pl

Obchody Światowego Dnia Praw Osób Starszych w Białaczowie

04.06.2026
Grupowe zdjęcie kilkunastu seniorów, stojących blisko siebie w pomieszczeniu i pozujących do fotografii. Grupa składa się z kobiet i mężczyzn ubranych w stroje codzienne i wyjściowe. W tle czarna kotara, złote balony oraz jasna tablica z niebiesko-żółtym herbem przedstawiającym splecione litery. Po prawej stronie baner typu roll-up.

Na zaproszenie Burmistrza Białaczowa Barbary Goworek oraz Domu Dziennego Pobytu w Miedznej Drewnianej reprezentacja Miejskiej Rady Seniorów w Drzewicy i Dziennego Domu Senior+ w Drzewicy wraz z Zastępcą Burmistrza Drzewicy Dominikiem Niemirskim uczestniczyła w konferencji poświęconej bezpieczeństwu seniorów. Spotkanie w ramach obchodów Światowego Dnia Praw Osób Starszych miało miejsce 3 czerwca 2026 r. w Świetlicy w Białaczowie.

Celem konferencji było zwiększenie świadomości seniorów w zakresie zagrożeń takich jak oszustwa finansowe, telefoniczne, bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej, zwiększenie świadomości prawnej i poczucia godności, przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek.

Seniorzy mogli skorzystać z bezpłatnego badania słuchu, ćwiczeń z fizjoterapeutką, aroma-terapii oraz zabawy tanecznej.