Most na Drzewiczce już po remoncie | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 30°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Władysława, Maryli, Władysławy

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Most na Drzewiczce już po remoncie

15.10.2025
Wyremontowany most na Drzewiczce w Giełzowie

Zakończyło się kolejne zadanie inwestycyjne Gminy Drzewica - „Remont mostu i przepustu na rzece w miejscowości Giełzów”. Inwestycja o wartości prawie 100 tys. zł już została odebrana.

Przedmiotem zamówienia było wykonanie prac polegających na remoncie mostu na Drzewiczce oraz usytuowanego tuż obok przepustu na cieku wodnym. Obiekty leżą w ciągu drogi gminnej w bardzo urokliwym zakątku Giełzowa.

Zakres rzeczowy zadania objął m.in. 
* odtworzenie i naprawę powierzchni betonowych, w tym dźwigarów, filarów i przyczółków;
* renowację poręczy ochronnych;
* czyszczenie i malowanie stalowych konstrukcji nośnych;
* zabezpieczenie przyczółków materacami gabionowymi;
* wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Inwestycję wykonała spółka „Trakt” ze Szczukowskich Górek (Gm. Piekoszów). Koszty wyniosły 97.118,25 zł.

Oficjalny odbiór zadania odbył się 15 października 2025 roku.  W spotkaniu przy moście uczestniczyli: Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski i Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Drzewicy, Radny Rady Miejskiej w Drzewicy Krzysztof Konewka, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciel wykonawcy.

Efekty prac zostały ocenione wysoko. Dzięki remontowi znacznie poprawił się stan techniczny zarówno mostu, jak i przepustu, co zwiększy trwałość obiektów oraz poprawi bezpieczeństwo użytkowników drogi  - kierowców, rowerzystów i pieszych.
 

Najświeższe aktualności

Burmistrz Drzewicy i uczeń w garniturze z dyplomem na tle dekoracji z motylami.
26.06.2026
Koniec roku szkolnego 2025/2026 stanowił okazję do uhonorowania uczniów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w szkołach…
Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Uczniowie w galowych strojach odbierają nagrody książkowe na tle niebieskiej kurtyny z napisem "ZABIERAMY ZE SOBĄ WSPOMNIENIA"
26.06.2026
W czwartek, 25 czerwca 2026 roku Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy obchodziła Dzień Absolwenta. Ze swoimi…
Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…