Miło nam poinformować, że kolejna inwestycja infrastrukturalna Gminy Drzewica została objęta dofinansowaniem Samorządu Województwa Łódzkiego. Na budowę nowej, asfaltowej drogi w Drzewicy otrzymaliśmy ponad 100 tys. zł.
Wsparcie przyznane przez Zarząd Województwa Łódzkiego pochodzi z tegorocznej puli przeznaczonej na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Opiewa na kwotę 102.400,00 zł i dotyczy realizacji zadania pn. „Budowa drogi - ulica Szkolna”.
Umowa na dofinansowanie gminnej inwestycji została uroczyście podpisana 23 maja 2026 r. w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Podpisy pod umową złożyli Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Artur Bagieński oraz Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.
Dotowane zadanie planujemy wykonać latem i jesienią bieżącego roku. Projekt zakłada budowę nowej drogi o długości 434 m - od łuku drogi gminnej na granicy Drzewicy i Dąbrówki do drogi powiatowej na ulicy Żeromskiego. Obecnie jest to odcinek gruntowy.
W zakresie rzeczowym przewidzieliśmy m.in. ułożenie nowych kabli energetycznych poza jezdnią, wykonanie podbudowy drogi pod jezdnię i zjazdy, a także ułożenie warstw z masy asfaltowej - wiążącej i ścieralnej.
Realizacja inwestycji znacząco poprawi komfort dojazdu do posesji i pól uprawnych, a także zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i wszystkich użytkowników drogi.
12°C
Dane pogodowe dostarcza: