Urząd Miejski w Drzewicy
Marszałkowska dotacja na nową drogę w Drzewicy
Opublikowany w Urząd Miejski w Drzewicy
https://www.drzewica.pl

Marszałkowska dotacja na nową drogę w Drzewicy

26.05.2026
Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Artur Bagieński i Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski w garniturach siedzą przy stole z niebieskim obrusem i podpisują umowy. W tle widoczne logo „ŁÓDZKIE MARSZAŁKOWSKI” oraz fragment biało-czerwonej flagi.

Miło nam poinformować, że kolejna inwestycja infrastrukturalna Gminy Drzewica została objęta dofinansowaniem Samorządu Województwa Łódzkiego. Na budowę nowej, asfaltowej  drogi w Drzewicy otrzymaliśmy ponad 100 tys. zł.

Wsparcie przyznane przez Zarząd Województwa Łódzkiego pochodzi z tegorocznej puli przeznaczonej na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Opiewa na kwotę 102.400,00 zł i dotyczy realizacji zadania pn. „Budowa drogi - ulica Szkolna”.

Umowa na dofinansowanie gminnej inwestycji została uroczyście podpisana 23 maja 2026 r. w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Podpisy pod umową złożyli Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Artur Bagieński oraz Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Dotowane zadanie planujemy wykonać latem i jesienią bieżącego roku. Projekt zakłada budowę nowej drogi o długości 434 m - od łuku drogi gminnej na granicy Drzewicy i Dąbrówki do drogi powiatowej na ulicy Żeromskiego. Obecnie jest to odcinek gruntowy.

W zakresie rzeczowym przewidzieliśmy m.in. ułożenie nowych kabli energetycznych poza jezdnią, wykonanie podbudowy drogi pod jezdnię i zjazdy, a także ułożenie warstw z masy asfaltowej - wiążącej i ścieralnej.

Realizacja inwestycji znacząco poprawi komfort dojazdu do posesji i pól uprawnych, a także zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i wszystkich użytkowników drogi.