Dzień Absolwenta 2026 w drzewickim „Olimpijczyku” | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 31°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Pawła, Miromira

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Dzień Absolwenta 2026 w drzewickim „Olimpijczyku”

26.06.2026
Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Uczniowie w galowych strojach odbierają nagrody książkowe na tle niebieskiej kurtyny z napisem "ZABIERAMY ZE SOBĄ WSPOMNIENIA"

W czwartek, 25 czerwca 2026 roku Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy obchodziła Dzień Absolwenta. Ze swoimi nauczycielami i młodszymi kolegami  pożegnali się uczniowie dwóch klas ósmych - wychowankowie nauczycieli Moniki Bogatek (VIIIa) oraz Włodzimierza Dębowskiego (VIIIb).

Wzruszająca uroczystość w hali sportowej przy ul. Szkolnej przebiegała pod hasłem „Zabieramy ze sobą wspomnienia”. Była okazją do podsumowań, podziękowań, gratulacji i życzeń.

W imieniu gminnego samorządu serdeczne gratulacje z okazji ukończenia szkoły podstawowej złożył Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, życząc młodzieży wytrwałości w realizacji zamierzonych celów oraz wielu sukcesów zarówno w dalszej nauce, jak i w życiu osobistym.  

Nauczycielom podziękował za trud, zaangażowanie i codzienną pracę edukacyjną, natomiast  rodzicom i opiekunom za wsparcie, troskę i towarzyszenie dzieciom na każdym etapie ich rozwoju.

Z gratulacjami i życzeniami pospieszyła także Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Drzewicy Małgorzata Kuchenbecker.

W bardzo podniosłej atmosferze przebiegała ceremonia uhonorowania wyróżniających się uczniów.

Zaszczytne tytuły „Superabsolwenta 2026” odebrali Marcel Wrzosek, Jadwiga Hubka, Anna Papis, Gabriela Trzaskowska i Natalia Wawrzyńczak z klasy VIIIa oraz Bartłomiej Kupis, Julia Wojda, Lena Zwolska i Krzysztof Barski z klasy VIIIb.

Szereg innych nagród otrzymali prymusi Marcel Wrzosek i Bartłomiej Kupis, którzy osiągnęli imponującą, rekordową średnią ocen 6,0. Na wybitnych uczniów czekały Nagrody Burmistrza Drzewicy, wręczone przez Burmistrza Janusza Reszelewskiego, a także specjalne, „skrzydlate” statuetki przekazane przez Dyrektora SP w Drzewicy Agnieszkę Bogatek. Marcel Wrzosek został również najlepszym sportowcem szkoły

Bardzo ciekawa była część artystyczna w wykonaniu głównych bohaterów dnia oraz młodszych uczniów. Podczas występu ósmoklasiści serdecznie podziękowali rodzicom, wychowawcom i nauczycielom, a już na zakończenie znakomicie zatańczyli efektowny układ poloneza, otrzymując jak najbardziej zasłużone owacje od publiczności.

 

Najświeższe aktualności

Burmistrz Drzewicy i uczeń w garniturze z dyplomem na tle dekoracji z motylami.
26.06.2026
Koniec roku szkolnego 2025/2026 stanowił okazję do uhonorowania uczniów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w szkołach…
Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…
Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej na Sali konferencyjnej podczas sesji
25.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy IV kadencji. Najważniejsze decyzje…