Zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości w Drzewicy | Urząd Miejski w Drzewicy

zachmurzenie duże 20°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Elżbiety, Marka, Amandy

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości w Drzewicy

03.11.2025
Plakat z zaproszeniem na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, m.in. program obchodów, zdjęcia trojga artystów. Tło białe i czerwone, po prawej stronie białe pióra ze skrzydła orła.

Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski serdecznie zaprasza na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości odbędą się w świąteczny wtorek, 11 listopada 2025 roku w Drzewicy.

Scenariusz obchodów obejmuje Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, uroczystą wieczornicę w drzewickim parku, a także koncert patriotyczny.

Na scenie sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy wystąpią znakomici artyści: śpiewacy Anna Pastor (mezzosopran) i Michał Romanowski (bas) oraz pianistka Patrycja Gajek.

Program obchodów
16.15 – zbiórka przed strażnicą OSP w Drzewicy i przemarsz do Kościoła pw. św. Łukasza w Drzewicy
16.30 – uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny
17.30 – przemarsz pod Pomnik Pamięci w parku na Placu Wolności i wieczornica patriotyczna:
- przemówienia Burmistrza Drzewicy i zaproszonych gości
- złożenie kwiatów i wieńców
19:00 – koncert patriotyczny "Na skrzydłach wolności” w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy (wstęp wolny)

Do udziału w uroczystościach z okazji 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Drzewica oraz gości, którzy będą spędzać świąteczny dzień w Drzewicy i okolicach.

 

 

Najświeższe aktualności

Pozowane zdjęcie czterech osób stojących obok siebie w sali konferencyjnej. Drugi od lewej mężczyzna trzyma duży, symboliczny czek na kwotę 6000,00 zł na realizację projektu „WYPRAWA PO ZDROWIE”. Po prawej stronie stoi mężczyzna w jasnobrązowym garniturze i okularach. W tle widoczny jest ekran projekcyjny z napisem „II SESJA MIEJSKIEJ RADY SENIORÓW W DRZEWICY” oraz flagi państwowe.
17.06.2026
W środę, 17 czerwca 2026 roku odbyła się II Sesja Miejskiej Rady Seniorów w Drzewicy II kadencji. Główne punkty posiedzenia…
Plakat informacyjny wydarzenia „Świętojańskie granie w Drzewicy”, które odbędzie się 20 czerwca 2026 r. o godz. 16:00. Na grafice przedstawiono napisy informacyjne, duży wianek z polnych kwiatów oraz zdjęcia muzyków i tancerzy w tradycyjnych strojach ludowych.
16.06.2026
Serdecznie zapraszamy na festyn sobótkowy „Świętojańskie granie w Drzewicy", organizowany przez Regionalne Centrum Kultury w…
Oficjalny moment przecinania wstęgi. Grupa siedmiu osób – sześciu mężczyzn w garniturach lub marynarkach oraz dwie kobiety – stoi w rzędzie na zewnątrz budynku. Wspólnie trzymają i przecinają nożyczkami biało-czerwoną wstęgę. W tle widoczne są namioty festynowe oraz fragmenty otoczenia.
15.06.2026
W sobotę, 13 czerwca 2026 roku odbyło się oficjalne otwarcie świetlicy wiejskiej w Świerczynie. Uroczystość połączona z festynem…