Z życzeniami w RCK | Urząd Miejski w Drzewicy

słabe opady deszczu 12°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Elizy, Bazylego, Waleriana

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Z życzeniami w RCK

29.05.2026
Kameralna uroczystość w sali z obrazami na ścianach. Burmistrz Drzewicy wręcza Dyrektor RCK bukiet kwiatów w obecności Zastępcy Burmistrza i dwóch pracownic RCK.

Z okazji obchodzonego 29 maja Dnia Działacza Kultury Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski oraz Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski odwiedzili Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy, by podziękować pracownikom naszej placówki za codzienną pracę, zaangażowanie oraz wkład w rozwój życia kulturalnego Gminy Drzewica.

Podczas kameralnego spotkania Burmistrzowie przekazali kadrze RCK serdeczne życzenia oraz słowa uznania za kreatywność i działania na rzecz upowszechniania kultury, tradycji oraz dziedzictwa narodowego i regionalnego.

Dopełnieniem życzeń był bukiet kwiatów, który z rąk Burmistrza odebrała Dyrektor RCK Alina Szymańska.

Przebiegająca w miłej atmosferze uroczystość stanowiła również okazję do rozmowy o bieżących inicjatywach RCK oraz wydarzeniach kulturalnych zaplanowanych na najbliższe miesiące.
 

Najświeższe aktualności

Na scenie w sali widowiskowej RCK kilkadziesiąt osób stoi obok siebie, uśmiechając się i machając rękami. W tłumie widoczne są osoby na wózkach inwalidzkich, osoby w różowych kapeluszach kowbojskich oraz trzymające tabliczki z nazwami różnych placówek (m.in. WTZ). Wysoko duży transparent festiwalu.
11.06.2026
Już po raz ósmy Drzewica stała się regionalnym centrum kultury wrażliwej i otwartej, goszcząc uczestników Przeglądu Twórczości…
Nowo wybudowana, zadaszona altana rekreacyjna z murowanym grillem, otoczona wybrukowanym placem z ławkami i donicami.  W tle błękit nieba, chmury i zielone drzewa.
10.06.2026
Mieszkańcom Domaszna oddaliśmy do użytku funkcjonalną i efektownie prezentującą się altanę rekreacyjną. Budowę obiektu…
Zdjęcie przedstawia uczestników posiedzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy, którzy siedzą przy stolikach z laptopami w sali komputerowej
10.06.2026
We wtorek, 9 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy odbyło się wspólne posiedzenie komisji…