XXI Sesja Rady Miejskiej w Drzewicy | Urząd Miejski w Drzewicy

zachmurzenie umiarkowane 22°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Felicjana, Pelagii, Sławoja

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

XXI Sesja Rady Miejskiej w Drzewicy

12.02.2026

Informuję, że w dniu 19 lutego 2026 r. (tj. czwartek) o godz. 10:00 odbędzie się XXI  Sesja Rady Miejskiej w Drzewicy.

Obrady odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy (I piętro).

Proponowany porządek obrad: 
1.Otwarcie sesji.
2.Przedstawienie proponowanego porządku obrad.
3.Przyjęcie protokołów z poprzednich sesji (z 22.12.2025 r. i 30.12.2025 r.).
4.Informacja Burmistrza z działalności międzysesyjnej (od 22.12.2025 r. do 19.02.2026 r.).
5.Podjęcie uchwał w sprawie:
a)udzielenia pomocy finansowej innej jednostce samorządu terytorialnego;
b)udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Opoczyńskiego reprezentowanego przez Zarząd Powiatu;
c)uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Drzewica na lata 2026 - 2030;
d)zmian w budżecie Gminy Drzewica na rok 2026;
e)planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli, ustalenia maksymalnej kwoty dofinansowania pobieranych opłat oraz ustalenia form i specjalności kształcenia nauczycieli szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Drzewica w roku 2026;
f)zmieniająca uchwałę nr VIII/78/2025 Rady Miejskiej w Drzewicy z dnia 30 stycznia 2025 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu wynajmu i użytkowania pomieszczeń w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Drzewica;
g)zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Jana Szymańskiego w Brzustowcu poprzez likwidację Punktu Przedszkolnego w Jelni przy Szkole Podstawowej im. Jana Szymańskiego w Brzustowcu; 
h)zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Drzewica;
i)w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Gminy Drzewica na lata 2026-2029;
j)przystąpienia Gminy Drzewicy do realizacji Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2026.
6.Sprawozdanie z działalności Komisji Rady Miejskiej w Drzewicy za 2025 rok.
7.Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego za 2025 rok.
8.Sprawozdanie z działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drzewicy za 2025 rok.
9.Wolne wnioski, sprawy różne. 
10.Zamknięcie obrad sesji.

Zgodnie z §65 ust. 4 Statutu Gminy Drzewica z dnia 26 lutego 2019 r. informuję, że wszystkie transmisje live (obraz i dźwięk) z obrad Rady Miejskiej w Drzewicy są publikowane za pośrednictwem serwera transmisji eSesja.tv – link https://transmisja.esesja.pl/drzewicaum 
Serwis transmisji zgodny z wymaganiami RODO umożliwiający streaming video z posiedzeń sesji.

Przewodnicząca Rady Miejskiej
w Drzewicy
Dorota Maria Wiktorowicz

Najświeższe aktualności

Dynamiczne ujęcie z zawodów strażackich na trawiastym boisku. Strażak w czarnym mundurze i jaskrawożółtym hełmie pokonuje drewnianą ścianę. Ma szeroko rozłożone ręce, a w prawej dłoni trzyma prądownicę. Po prawej stronie w tle biegnie sędzia w białej koszuli z flagami (białą i czerwoną) oraz stoją inni uczestnicy zawodów. Po lewej stronie, za metalową barierą, trybuny z kibicami.
08.06.2026
W niedzielę, 7 czerwca 2026 roku na Stadionie Miejskim w Drzewicy rozegrano Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Rywalizacja z…
Grupa pięciu osób rozmawia w dużej, jasnej sali z zielonymi dekoracjami ściennymi przedstawiającymi zwierzęta.
03.06.2026
Program wizyty I Wicewojewody Łódzkiego Marka Mazura w Drzewicy (2 czerwca 2026 r.) przewidywał nie tylko udział w oficjalnym…
Grafika z dwoma zdjęciami grupowymi, logotypami i napisami. Na górnym zdjęciu członkowie Miejskiej Rady Seniorów i gminni samorządowcy stoją przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Drzewicy. Na dolnym zdjęciu seniorzy z DD Senior+ w Drzewicy pozują do wspólnej fotografii w sali. Pośrodku duży napis „Aktywni Seniorzy” oraz logo programu. Grafika utrzymana jest w kolorystyce niebiesko-zielonej.
03.06.2026
Miło nam poinformować, że Gmina Drzewica znalazła się w gronie beneficjentów pierwszej edycji wieloletniego programu na rzecz…