X Wieczerza Wigilijna w Drzewicy | Urząd Miejski w Drzewicy

pochmurnie 30°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Łucji, Wilhelma, Albrechta

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

X Wieczerza Wigilijna w Drzewicy

22.12.2025
Uczestnicy spotkania - kilkadziesiąt osób – łamią się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia

Osoby starsze, samotne i niepełnosprawne z terenu Gminy Drzewica wzięły udział w X Wieczerzy Wigilijnej zorganizowanej przez Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń", Koło Gospodyń Miejskich "Drzewiczanki", Gminę Drzewica oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drzewicy.  

Ta doroczna uroczystość, stanowiąca wyjątkowo ważny punkt gminnego kalendarza wydarzeń, odbyła się w piątkowy wieczór, 19 grudnia w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy. Przebiegała w miłej, rodzinnej, pełnej życzliwości i wzajemnego wsparcia atmosferze.

Zgromadziła kilkadziesiąt osób, które choć na chwilę mogły zapomnieć o codziennych trudnościach i poczuć ducha Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnikom towarzyszyli przedstawiciele gminnych władz samorządowych, duchowieństwa oraz szefowie instytucji i organizacji pomocowych.

Zebranych powitał Prezes DCW "Ofiarna dłoń", Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski, a z serdecznymi życzeniami na Boże Narodzenie i Nowy 2026 Rok pospieszyli Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski oraz Dyrektor MGOPS w Drzewicy Marta Woźniak.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii i modlitwie, którą poprowadził Proboszcz Parafii pw. św. Łukasza w Drzewicy ks. kan. Adam Płuciennik, zebrani połamali się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia zdrowia, pokoju i nadziei.

Jak tradycja nakazuje, wszyscy zasiedli do wspólnej wieczerz, którą przygotowały niezawodne panie z KGM „Drzewiczanki”. Na stołach królowały tradycyjne potrawy wigilijne natomiast po budynku Regionalnego Centrum Kultury rozchodziły się dźwięki wspólnego kolędowania.

Na zakończenie wzruszającego spotkania, które było pięknym przykładem empatii, solidarności oraz troski o drugiego człowieka, potrzebujący zostali obdarowani świątecznymi paczkami.

Działanie zostało zrealizowane w ramach zadania publicznego pt. „Równe szanse 2025” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.

Najświeższe aktualności

Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…
Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej na Sali konferencyjnej podczas sesji
25.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy IV kadencji. Najważniejsze decyzje…
Odświętnie ubrana grupa przedszkolaków stoi na udekorowanej kolorowymi balonami scenie Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy, prezentując program artystyczny
24.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku w pięknie udekorowanej sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy odbyła się…