Wojewódzka wygrana Borysa w strażackim konkursie plastycznym | Urząd Miejski w Drzewicy

słabe opady deszczu 16°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Elizy, Bazylego, Waleriana

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Wojewódzka wygrana Borysa w strażackim konkursie plastycznym

13.02.2026
Plakat przedstawiający akcje ratownicze z udziałem strażaków OSP podczas powodzi i usuwania z drogi powalonego drzewa

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie reprezentanta Gminy Drzewica w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym pod hasłem „OSP – strażacy w służbie drugiemu człowiekowi, nie tylko w czasie pożaru”.

Tym razem osiągniecie ma zasięg wojewódzki. Stało się udziałem Borysa Kornaty – ucznia Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy.

Wojewódzkie eliminacje konkursu zostały przeprowadzone 9 lutego 2026 r. w siedzibie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Łodzi. Jury oceniało 266 prac plastycznych przekazanych przez 17 zarządów oddziałów powiatowych ZOSP RP.

Co nas niezwykle cieszy, w kategorii klas I-IV szkół podstawowych najwyższe noty otrzymała praca Borysa Kornaty.

Reprezentantowi Miejsko-Gminnego Oddziału ZOSP RP w Drzewicy i Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Opocznie przyznano pierwsze miejsce w województwie, co wiąże się nie tylko z wielkim prestiżem, nagrodą i zaproszeniem na uroczystą galę (21 marca, Łęczyca), ale także z awansem do krajowego finału konkursu.  

Artystycznego triumfu na szczeblu województwa serdecznie gratulujemy zarówno laureatowi, jak i jego wychowawczyni Irenie Kmiecik oraz szkolnej koordynatorce konkursu, Renacie Larencie.

Oczywiście życzymy powodzenia w finale ogólnopolskim.

Najświeższe aktualności

Na scenie w sali widowiskowej RCK kilkadziesiąt osób stoi obok siebie, uśmiechając się i machając rękami. W tłumie widoczne są osoby na wózkach inwalidzkich, osoby w różowych kapeluszach kowbojskich oraz trzymające tabliczki z nazwami różnych placówek (m.in. WTZ). Wysoko duży transparent festiwalu.
11.06.2026
Już po raz ósmy Drzewica stała się regionalnym centrum kultury wrażliwej i otwartej, goszcząc uczestników Przeglądu Twórczości…
Nowo wybudowana, zadaszona altana rekreacyjna z murowanym grillem, otoczona wybrukowanym placem z ławkami i donicami.  W tle błękit nieba, chmury i zielone drzewa.
10.06.2026
Mieszkańcom Domaszna oddaliśmy do użytku funkcjonalną i efektownie prezentującą się altanę rekreacyjną. Budowę obiektu…
Zdjęcie przedstawia uczestników posiedzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy, którzy siedzą przy stolikach z laptopami w sali komputerowej
10.06.2026
We wtorek, 9 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy odbyło się wspólne posiedzenie komisji…