Wędkarska integracja w Drzewicy | Urząd Miejski w Drzewicy

Kartka z zapisanymi życzeniami od Burmistrza Drzewicy Przejdź do linku banera
słabe opady deszczu 7°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Izoldy, Celestyny, Ady

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Wędkarska integracja w Drzewicy

14.07.2025
Dekoracja w kategorii chłopców. Na podium trzej młodzi wędkarze z pucharami. Obok po lewej Prezes Koła nr 3 PZW w Drzewicy Ziemowit Jaciubek, po prawej Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski

Zgodnie z tradycją Koło nr 3 Polskiego Związku Wędkarskiego w Drzewicy przy wsparciu finansowym Gminy Drzewica zorganizowało integracyjne zawody spławikowe pn. "Wakacje z wędką". Doroczna impreza adresowana do najmłodszych adeptów wędkarstwa miała miejsce w niedzielę, 6 lipca nad brzegiem drzewickiego zalewu. Zakończyła się pełnym sukcesem.

Zawody wędkarskie dla dzieci są stałym punktem kalendarza akcji organizowanych przez Koło nr 3 PZW w Drzewicy. Łączą w sobie tradycje wędkarskie przekazywane z pokolenia na pokolenie oraz elementy integracyjne. Są doskonałą okazją do tego, aby spędzić czas w gronie najbliższych, dlatego ich nieodłącznym elementem jest rodzinny piknik wędkarski. 

Tegoroczna edycja zawodów cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Zgromadziła 70 młodych wędkarzy w wieku od 5 do 14 lat, którym towarzyszyli rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. Dzięki temu nad brzegiem zalewu było bardzo rodzinnie.

Po zbiórce przy Domku Wędkarza, instruktażu i losowaniu stanowisk dzieci przystąpiły do rywalizacji metodą spławikową w kategoriach dziewcząt i chłopców. Wędkowały w jednej turze, mogąc przy tym liczyć na pomoc dorosłych opiekunów.

Kiedy zabrzmiał sygnał zakończenia łowienia, do pracy przystąpili sędziowie, natomiast adepci wędkarstwa wraz z kibicami wrócili przed Domek Wędkarza. Tam na wszystkich czekał rodzinny piknik wędkarski z dmuchaną zjeżdżalnią oraz poczęstunkiem - smakołykami z grilla, popcornem, watą cukrową i napojami.

Podczas festynu odbyło się uroczyste podsumowanie zawodów z oficjalnym ogłoszeniem wyników rywalizacji i nagrodzeniem młodych wędkarzy. Ceremonia przyniosła dzieciakom mnóstwo radości. 

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Antonina Abramczyk, drugie miejsce przypadło Matyldzie Kucharczyk, natomiast trzecie Mai Żach. Wśród chłopców wygrał Oskar Dobiński, drugi był Leon Wachowicz, trzeci Aleksander Szczepanik.

Najlepsi wędkarze z miejsc od pierwszego do trzeciego otrzymali puchary. Wszyscy startujący odebrali dyplomy oraz cenne paczki. Przeprowadzono także losowanie nagród specjalnych. Troje szczęśliwców wygrało rowery. 
Dekoracji dokonali Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski oraz władze Koła nr 3 PZW w Drzewicy na czele z Prezesem Ziemowitem Jaciubkiem.

Podczas okolicznościowego przemówienia Burmistrz Reszelewski podziękował organizatorom za profesjonalne przygotowanie imprezy, podkreślając, że inicjatywa drzewickich wędkarzy jest wspaniałą formą popularyzacji wędkarstwa a zarazem urozmaicenia wakacyjnego wypoczynku.

- Dziękujemy uczestnikom zawodów za miłą, rodzinną atmosferę, wszystkim sponsorom oraz wędkarzom, którzy brali udział w przygotowaniu imprezy. I już teraz zapraszamy na „Wakacje z wędką” w przyszłym roku – podsumowali organizatorzy z Zarządu Koło nr 3 PZW w Drzewicy.
 

Najświeższe aktualności

Kilkudzisięcioosobowa grupa seniorów i młodzieży stoi lub siedzi w sali DD Senior+. Młodzi artyści trzymają gitary, wszyscy pozują do wspólnego zdjęcia
02.04.2026
W Wielki Czwartek, 2 kwietnia 2026 roku w Dziennym Domu „Senior+” w Drzewicy miał miejsce piękny koncert wielkanocny w wykonaniu…
 Grafika przedstawiająca dwoje pląsających, trzymających się za ręce seniorów oraz napis  AKTYWNI SENIORZY
31.03.2026
W ramach inicjatywy „Aktywni Seniorzy 2026” zgłoszono pięć projektów obywatelskich adresowanych do seniorów. Zadanie…