Warsztaty dla radnych elektów IV kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy | Urząd Miejski w Drzewicy

słabe opady deszczu 16°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Elizy, Bazylego, Waleriana

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Warsztaty dla radnych elektów IV kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy

06.05.2026
Na zdjęciu spotkanie warsztatowe: grupa młodzieży siedzi przy stole konferencyjnym, po prawej stronie stołu Burmistrza Drzewicy zabierający głos, po lewej Zastępca Burmistrza. Na ekranie wyświetlony jest slajd dotyczący warsztatów dla Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy.

Radni elekci Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy IV kadencji wzięli udział w warsztatach szkoleniowych, których priorytetem było przygotowanie młodych samorządowców do pełnienia ich funkcji. Spotkanie miało na celu przybliżenie zasad funkcjonowania administracji lokalnej oraz budowanie relacji i zaufania wewnątrz nowo wybranego składu. Zdobytą wiedzę radni wykorzystają w nadchodzącej pracy na rzecz młodego pokolenia mieszkańców Gminy Drzewica.

Szkolenie zostało zorganizowane 6 maja br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy. W zajęciach uczestniczyło 15 radnych elektów. Spotkanie zainaugurował Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, który powitał młodych radnych i zachęcił ich do aktywnego działania. Następnie stery przejął Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski, który poprowadził część warsztatową.

Podczas pierwszej części spotkania radni elekci uczestniczyli w ćwiczeniach interakcyjnych, które służyły wzajemnemu poznaniu się oraz integracji grupy. Był to również czas na podsumowanie i wymianę doświadczeń z kampanii wyborczych, które młodzi radni przeprowadzili w swoich szkołach.

Druga część warsztatów została poświęcona zagadnieniom merytorycznym. Uczestnicy zapoznali się ze strukturą i zadaniami jednostek samorządu terytorialnego na szczeblu gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim. Szczególną uwagę poświęcono kompetencjom samej Młodzieżowej Rady Miejskiej jako organu o charakterze doradczym, konsultacyjnym i inicjatywnym.

Dziękujemy wszystkim radnym elektom za pełne zaangażowania uczestnictwo w zajęciach oraz gotowość do pracy na rzecz lokalnej wspólnoty. Jesteśmy przekonani, że przygotowanie merytoryczne zdobyte podczas warsztatów przełoży się na skuteczne i owocne działania Młodzieżowej Rady Miejskiej IV kadencji.
 

Najświeższe aktualności

Na scenie w sali widowiskowej RCK kilkadziesiąt osób stoi obok siebie, uśmiechając się i machając rękami. W tłumie widoczne są osoby na wózkach inwalidzkich, osoby w różowych kapeluszach kowbojskich oraz trzymające tabliczki z nazwami różnych placówek (m.in. WTZ). Wysoko duży transparent festiwalu.
11.06.2026
Już po raz ósmy Drzewica stała się regionalnym centrum kultury wrażliwej i otwartej, goszcząc uczestników Przeglądu Twórczości…
Nowo wybudowana, zadaszona altana rekreacyjna z murowanym grillem, otoczona wybrukowanym placem z ławkami i donicami.  W tle błękit nieba, chmury i zielone drzewa.
10.06.2026
Mieszkańcom Domaszna oddaliśmy do użytku funkcjonalną i efektownie prezentującą się altanę rekreacyjną. Budowę obiektu…
Zdjęcie przedstawia uczestników posiedzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy, którzy siedzą przy stolikach z laptopami w sali komputerowej
10.06.2026
We wtorek, 9 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy odbyło się wspólne posiedzenie komisji…