Uroczysty odbiór na ulicy Braci Kobylańskich | Urząd Miejski w Drzewicy

zachmurzenie małe 16°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Łucji, Wilhelma, Albrechta

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Uroczysty odbiór na ulicy Braci Kobylańskich

02.06.2026
Oficjalna delegacja idzie w stronę obiektywu nowym chodnikiem z szarej kostki. W centrum I Wicewojewoda Łódzki w niebieskiej marynarce, otoczony przez innych uczestników spotkania.

We wtorek, 2 czerwca 2026 roku odbył się odbiór jednej z największych inwestycji drogowych Gminy Drzewica w obecnej kadencji samorządu - „Przebudowy drogi gminnej na ulicy Braci Kobylańskich w Drzewicy”. W spotkaniu uczestniczył I Wicewojewoda Łódzki Marek Mazur.

Przebudowa na ulicy Braci Kobylańskich swoim zakresem objęła zarówno modernizację drogi, jak i wymianę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Zakres rzeczowy zadania przewidywał:
* wymianę kanalizacji deszczowej wraz z wpustami i studniami rewizyjnymi,
* wymianę odcinka sieci wodociągowej,
* wymianę odcinka kolektora sanitarnego,
* budowę nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego,
* wymianę nawierzchni chodników o szerokości od 1,5 do 2,0 m oraz zjazdów z betonowej kostki brukowej,
*  budowę dwóch wyniesionych przejść dla pieszych,
*  wykonanie nowego oznakowania - poziomego i pionowego.

Prace były realizowane przez firmę Trakt S.A. ze Szczukowskich Górek (Gm. Piekoszów koło Kielc), która od września 2025 roku gruntownie zmodernizowała odcinek o długości 680 metrów – od przejścia dla pieszych przed placem Tadeusza Kościuszki do terenów przemysłowych.

Przebudowana droga wraz z nową jezdnią znacząco poprawiła komfort jazdy oraz estetykę tej części Drzewicy, co podkreślano podczas oficjalnego odbioru inwestycji. Efekty prac bardzo wysoko ocenili uczestnicy spotkania: I Wicewojewoda Łódzki Marek Mazur, Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski, Radni Rady Miejskiej w Drzewicy: Przewodnicząca Dorota Wiktorowicz, Wiceprzewodnicząca Joanna Popis, Karol Podogrocki, Bartłomiej Matyja i Michał Kopczyński, pracownicy Urzędu Miejskiego w Drzewicy oraz gościnnie Wójt Gminy Poświętne Łukasz Glimasiński.

Jak przyznał Wojewoda Marek Mazur, szczególne znaczenie dla sukcesu inwestycji miało zewnętrzne dofinansowanie. Na realizację przebudowy o wartości 3 mln zł Gmina Drzewica pozyskała 1,2 mln zł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, co stanowiło 60% szacowanych kosztów kwalifikowalnych zadania.

- Za przyznane wsparcie i przychylność serdecznie dziękuje Łódzkiemu Urzędowi Wojewódzkiemu na czele z Wojewodą Markiem Mazurem - powiedział Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Warto zaznaczyć, że modernizacja na ulicy Braci Kobylańskich stanowiła kontynuację inwestycji zrealizowanej w latach 2023-2024, również dofinansowanej ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki temu obecnie zmodernizowany jest już cały ciąg drogowy od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 728 na placu Wolności przez plac Narutowicza, plac Kościuszki i ulicę Braci Kobylańskich aż do „Gerlacha”.
 

Najświeższe aktualności

Odświętnie ubrana grupa przedszkolaków stoi na udekorowanej kolorowymi balonami scenie Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy, prezentując program artystyczny
24.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku w pięknie udekorowanej sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy odbyła się…
24.06.2026
W dniu 30 czerwca 2026 roku (tj. wtorek) o godz. 10:00 odbędzie się XXV sesja Rady Miejskiej w Drzewicy.Obrady odbędą się w sali…
23.06.2026
Informujemy, że od dnia 24 czerwca 2026 roku do 30 czerwca 2026 roku Urząd Miejski w Drzewicy będzie czynny w godzinach 7.00-15.…