W środę, 24 czerwca 2026 roku w pięknie udekorowanej sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy odbyła się wyjątkowa, niezwykle podniosła uroczystość. Pięciolatki z Przedszkola Samorządowego w Drzewicy oficjalnie pożegnały się ze swoją placówką, kończąc tym samym pierwszy, niezwykle ważny etap edukacji. Wydarzenie zgromadziło liczne grono dzieci, rodziców oraz nauczycieli, a wśród zaproszonych gości obecny był Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski.
Podsumowanie minionego roku szkolnego, a zarazem całego okresu pobytu najmłodszych w drzewickim przedszkolu, rozpoczęło się punktualnie o godzinie 10:00. Głównymi bohaterami dnia były oczywiście maluchy, które zaprezentowały na scenie specjalnie przygotowany program artystyczny. Odświętnie ubrani młodzi wykonawcy z wielkim zaangażowaniem śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz prezentowali pełne wdzięku układy taneczne. Prezentując talenty i umiejętności zdobywane przez cały rok szkolny, dzieci przyniosły ogromną radość wszystkim zebranym. Widownia nie szczędziła zachwytów, nagradzając występy artystów gromkimi brawami.
Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski. Włodarz złożył serdeczne gratulacje wszystkim dzieciom z okazji pomyślnego ukończenia przedszkola. Wyraził również głęboką wdzięczność dla dyrekcji, nauczycieli oraz personelu placówki, dziękując za ich ciężką pracę, codzienne poświęcenie i pełne pasji zaangażowanie w rozwój i wychowanie najmłodszych mieszkańców naszej gminy.
Burmistrz przekazał wychowankom życzenia udanych, radosnych i bezpiecznych wakacji, zachęcając jednocześnie do dalszego rozwijania swoich unikalnych umiejętności oraz pasji na kolejnym etapie edukacji. W swoim wystąpieniu podkreślił także fundamentalne znaczenie wychowania przedszkolnego oraz owocnej współpracy między przedszkolem a rodzinami w procesie budowania silnego fundamentu pod przyszły rozwój każdego dziecka.
Zwieńczeniem tej pełnej emocji uroczystości była projekcja krótkiej prezentacji multimedialnej. Przygotowany materiał pozwolił zgromadzonym gościom na sentymentalną podróż w czasie, podsumowującą kilkuletni, pełen uśmiechu i zabawy pobyt dzieciaków w Przedszkolu Samorządowym w Drzewicy. Wyświetlane wspomnienia wywołały wzruszenie zarówno u rodziców, jak i u kadry pedagogicznej.
Finalnym punktem wydarzenia było wręczenie instytucjom, firmom, stowarzyszeniom, rodzicom oraz wszystkim, którzy w minionym roku aktywnie angażowali się w życie placówki i wspierali inicjatywy przedszkolne oraz pomagali w organizacji wydarzeń i uroczystości dla najmłodszych, specjalnych odznak - „Przyjaciela Przedszkola Samorządowego w Drzewicy”.
Obszerną galerię zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.
28°C
Dane pogodowe dostarcza: