Świętojańskie granie nad Zalewem Drzewickim | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 14°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Danuty, Janiny

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Świętojańskie granie nad Zalewem Drzewickim

22.06.2026
Mali Drzewiczanie oraz zgromadzona publiczność podczas puszczania wianków na drzewickim zalewie

W sobotę, 20 czerwca 2026 roku nad Zalewem Drzewickim odbył się wyjątkowy piknik pełen muzyki, tańca i radości pod hasłem "Świętojańskie granie w Drzewicy". Bardzo udana, rodzinna impreza po raz kolejny przyciągnęła tłumy mieszkańców oraz gości, inaugurując letni sezon plenerowy w naszej gminie.

Czerwcowe festyny na terenie plaży nad Zalewem Drzewickim, łączące muzykę i taniec z tradycyjnymi obrzędami sobótkowymi, cieszą się wielkim powodzeniem. Obok kultywowania tradycji ludowych znakomicie integrują lokalną społeczność, promując jednocześnie turystyczne i rekreacyjne walory naszego miasta.

Tegoroczna edycja była tego najlepszym przykładem. Od wczesnego popołudnia aż do późnych godzin nocnych nad wodą królowały uśmiech, śpiew i wspólna zabawa. Występy miały miejsce w szczególnie urokliwej scenerii – na plaży tuż przy wodzie, co sprzyjało piknikowej atmosferze, kocom rozłożonym na trawie i rodzinnemu odpoczynkowi.

Bogaty program wydarzenia obfitował w prezentacje lokalnych talentów. Publiczność gorąco oklaskiwała występy: najmłodszych z Przedszkola Samorządowego w Drzewicy, podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej z Drzewicy, zdolnych uczestników zajęć stałych w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy.

Wielkie brawa otrzymał także zespół wokalno-instrumentalny „POKOLENIE”, który swoim występem dostarczył zebranym wielu muzycznych wrażeń. Tradycyjnie, na ludową nutę, zaśpiewały i zaprezentowały się niezawodne panie z Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku o piękną oprawę i regionalne akcenty zadbały KGW z Zakościela, Idzikowic, Jelni, Werówki oraz Krzczonowa.

Prawdziwą furorę i potężną dawkę energii przyniósł zaplanowany na godzinę 19:00, niezwykle żywiołowy koncert GÓRALA SZCZEPANA oraz zespołu „GÓRALSKA HORA”. Góralskie, skoczne rytmy, świetny kontakt z publicznością i głośne „HEJ!” poderwały do wspólnej zabawy i tańca wszystkich obecnych na drzewickiej plaży.

Zgodnie z tradycją w mistyczny klimat „Nocy Kupały” wprowadziły zebranych flagowe zespoły folklorystyczne naszej gminy: „Mali Drzewiczanie” oraz „Drzewiczanie”. Zwieńczeniem części obrzędowej było tradycyjne, wspólne puszczanie barwnych wianków na wodę przy blasku zachodzącego słońca, co jak co roku stanowiło jeden z najbardziej klimatycznych i widowiskowych momentów świętojańskiej nocy.

Finał sobotniego festynu stanowiła wieczorna zabawa taneczna na kręgu, którą poprowadził zespół „JANIKI”. Miłośnicy tańca i dobrej muzyki bawili się wyśmienicie, celebrując najkrótszą noc w roku niemal do białego rana.

 

Najświeższe aktualności

23.06.2026
Informujemy, że od dnia 24 czerwca 2026 roku do 30 czerwca 2026 roku Urząd Miejski w Drzewicy będzie czynny w godzinach 7.00-15.…
Uczestnicy zawodów kajakowych stoją na podium z medalami i torbami z upominkami podczas oficjalnej ceremonii dekoracji na tle niebieskiej ścianki promocyjnej Gminy Drzewica
22.06.2026
W minioną sobotę, 20 czerwca 2026 roku, tor kajakowy w Drzewicy stał się stolicą polskiego slalomu kajakowego. Wszystko za sprawą…
Podsumowanie projektu cyfrowej transformacji drzewickiej oświaty_na sali konferencyjnej um w drzewicy uczestnicy projektu dyrektorzy szkół nauczyciele uczniowie rodzice oraz władze samorządowe
22.06.2026
W czwartek, 18 czerwca 2026 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy odbyło się uroczyste podsumowanie…