Supernowoczesny żłobek w Drzewicy już prawie gotowy | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 29°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Pawła, Miromira

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Supernowoczesny żłobek w Drzewicy już prawie gotowy

11.02.2026
Pomalowane w odcieniach zieleni pomieszczenie bawialni oglądają od lewej: Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski oraz Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Drzewicy

Bardzo sprawnie przebiega budowa nowej siedziby Żłobka „Wesołe Smyki” w Drzewicy. Roboty budowlane, instalacyjne i wykończeniowe już zostały wykonane. Obecnie trwają prace kosmetyczne oraz ostatnie dostawy wyposażenia. Niebawem rozpoczniemy procedurę odbiorów.

Nowoczesny, funkcjonalny i przestronny obiekt dla 38 dzieci powstał przy budynku Przedszkola Samorządowego w Drzewicy. Jako dobudowana część w kształcie litery „L” przylega do jego północnej i zachodniej ściany.

Na parterze mieści 20 pomieszczeń, w tym m.in. dwie bawialnie wraz z sypialniami i zapleczem, część sanitarno-socjalną, szatnie, wózkownię, pomieszczenie matki karmiącej, magazyny, brudownik i kotłownię.

Na piętrze mamy 15 pomieszczeń, m.in. gabinety dyrektora, pielęgniarki, psychologa i logopedy, sale dla dzieci - doświadczalna, sensoryczna i multimedialna, archiwum, pomieszczenia socjalne.

Budynek jest oczywiście dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na piętro można wjechać windą.

Dodajmy, że w ramach inwestycji wykonawca - Zakład Remontowo-Budowlany „Lasota” z Tomaszowa Mazowieckiego – odnowił elewację przedszkola oraz zmodernizował i wybudował ścieżki komunikacyjne.

We wtorek, 10 lutego 2026 roku nowy obiekt odwiedziła gminna delegacja na czele z Burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim i Zastępcą Burmistrza Dominikiem Niemirskim. Efekty prac oceniła bardzo wysoko.

Budynek prezentuje się bardzo efektownie, łącząc najnowsze rozwiązania techniczne z wyszukaną estetyką. Robi naprawę wielkie wrażenie. Wyróżnia się atrakcyjną architekturą, wysokim standardem wyposażenia i starannie dobranymi detalami. Jesteśmy przekonani, że będzie kolejną wizytówką Drzewicy.

Dodajmy, że budowa nowej siedziby żłobka to jedna z najważniejszych gminnych inwestycji w obecnej kadencji samorządu. Jej wartość wynosi 7.207.053,62 zł, przy czym zadanie jest objęte zewnętrznym dofinansowaniem. Z programu „Aktywny Maluch 2022-2029” na budowę obiektu pozyskaliśmy 2.688.858,72 zł. Mamy również zagwarantowaną kwotę 1.143.648 zł na funkcjonowanie placówki przez 3 lata.

 

Najświeższe aktualności

Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…
Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej na Sali konferencyjnej podczas sesji
25.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy IV kadencji. Najważniejsze decyzje…
Odświętnie ubrana grupa przedszkolaków stoi na udekorowanej kolorowymi balonami scenie Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy, prezentując program artystyczny
24.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku w pięknie udekorowanej sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy odbyła się…