Samorządowcy i naukowcy łączą siły dla rozwoju polskiej wsi | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 29°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Pawła, Miromira

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Samorządowcy i naukowcy łączą siły dla rozwoju polskiej wsi

25.02.2026
Trzej uczestnicy uroczystości w Rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego prezentują podpisane porozumienie. Pierwszy z lewej Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski

We wtorek, 24 lutego 2026 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy  Stowarzyszeniem Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi a Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.

Uczestnikiem uroczystości w budynku głównym Rektoratu Uniwersytetu Łódzkiego był Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, pełniący funkcję członka Komisji Rewizyjnej PSORW.  

List intencyjny w sprawie współpracy to ważny krok w kierunku nowoczesnej i silnej wsi. Wieloletnie doświadczenie samorządowe PSORW łączy się z ogromną wiedzą i zapleczem badawczym łódzkich naukowców.

Współpraca skupi się przede wszystkim na:
- przygotowaniu i realizacji wspólnych projektów dotyczących odnowy wsi oraz turystyki wiejskiej,
- działaniach edukacyjnych, które wzmocnią potencjał naszych obszarów wiejskich,
- wymianie wiedzy i sprawdzonych już w terenie dobrych praktyk,
- organizacji konferencji, seminariów oraz warsztatów dla praktyków i pasjonatów rozwoju wsi.

Za owocne współdziałanie samorządowców i naukowców trzymamy kciuki, licząc, że efektem tej kooperacji będzie dalszy rozwój lokalnych społeczności, także na terenie Gminy Drzewica.
 

Najświeższe aktualności

Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…
Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej na Sali konferencyjnej podczas sesji
25.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy IV kadencji. Najważniejsze decyzje…
Odświętnie ubrana grupa przedszkolaków stoi na udekorowanej kolorowymi balonami scenie Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy, prezentując program artystyczny
24.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku w pięknie udekorowanej sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy odbyła się…