Rządowe wsparcie dla drzewickich seniorów | Urząd Miejski w Drzewicy

zachmurzenie małe 27°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Danuty, Janiny

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Rządowe wsparcie dla drzewickich seniorów

03.06.2026
Grafika z dwoma zdjęciami grupowymi, logotypami i napisami. Na górnym zdjęciu członkowie Miejskiej Rady Seniorów i gminni samorządowcy stoją przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Drzewicy. Na dolnym zdjęciu seniorzy z DD Senior+ w Drzewicy pozują do wspólnej fotografii w sali. Pośrodku duży napis „Aktywni Seniorzy” oraz logo programu. Grafika utrzymana jest w kolorystyce niebiesko-zielonej.

Miło nam poinformować, że Gmina Drzewica znalazła się w gronie beneficjentów pierwszej edycji wieloletniego programu na rzecz osób starszych „Aktywni Seniorzy - ASY” 2026-2030. Rządowe wsparcie trafi do Dziennego Domu „Senior+” w Drzewicy oraz Miejskiej Rady Seniorów w Drzewicy.

Nowy, rządowy program zastępuje dwa dotychczasowe: „Seniora+” oraz „Aktywnych+”, łącząc je w jedną, spójną strategię aktywizacji społecznej, wsparcia dziennego oraz poprawy jakości życia seniorów. Stanowi systemową odpowiedź na wyzwania demograficzne i rosnącą potrzebę wzmacniania aktywności społecznej osób starszych w środowiskach lokalnych.

Co nas bardzo cieszy, konkursy w ramach pierwszej edycji programu – na rok 2026 – przyniosły duży sukces Gminie Drzewica. Dwa złożone przez nas wnioski zyskały bardzo wysokie oceny, czego efektem przyznane dofinansowanie w łącznej kwocie 120.797,00 zł.

Za pośrednictwem Priorytetu V „Rozwój dziennych form wsparcia”, modułu II uzyskaliśmy dotację w wysokości 100.800,00 zł na wsparcie bieżącej działalności Dziennego Domu „Senior+” w Drzewicy. Autorką wniosku o pozyskanie dotacji jest Kierownik „Seniora+ Paulina Klata.

Drzewicki „Senior+” obejmuje opieką 25 osób w wieku 60+. Działa od poniedziałku do piątku, zapewniając 8-godzinną opiekę, gorący dwudaniowy obiad oraz dowóz.

Podstawowy zakres wsparcia obejmuje usługi: socjalne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowej lub kinezyterapii oraz aktywizujące społecznie. Placówka realizuje różnorodne formy terapii zajęciowej, m.in. terapię teatralno-recytatorską, terapię kulinarną, arteterapię, terapię świetlicową i muzykoterapię.

Z kolei w ramach  Priorytetu III „Partycypacja społeczna osób starszych” otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 19.997,00 zł. Dotacja zostanie przeznaczona na działania Miejskiej Rady Seniorów w Drzewicy.

Wniosek przygotowany przez Centrum Usług Społecznych w Drzewicy dotyczy realizacji działań integracyjnych i edukacyjnych, w tym warsztatów z przeciwdziałania depresji, bezpieczeństwa oraz włączenia seniorów w sprawy publiczne. Zadanie będzie uzupełnione wizytą studyjną oraz szkoleniem dla członków Rady.

Dzięki rządowym dotacjom z programu „Aktywni Seniorzy - ASY” będziemy mogli nie tylko kontynuować, ale także rozszerzyć działania w ramach gminnej polityki senioralnej. Jesteśmy przekonani, że pozyskane wsparcie pozwoli na realizację kolejnych inicjatyw służących aktywizacji, integracji i podnoszeniu jakości życia osób starszych.
 

Najświeższe aktualności

23.06.2026
Informujemy, że od dnia 24 czerwca 2026 roku do 30 czerwca 2026 roku Urząd Miejski w Drzewicy będzie czynny w godzinach 7.00-15.…
Mali Drzewiczanie oraz zgromadzona publiczność podczas puszczania wianków na drzewickim zalewie
22.06.2026
W sobotę, 20 czerwca 2026 roku nad Zalewem Drzewickim odbył się wyjątkowy piknik pełen muzyki, tańca i radości pod hasłem "…
Uczestnicy zawodów kajakowych stoją na podium z medalami i torbami z upominkami podczas oficjalnej ceremonii dekoracji na tle niebieskiej ścianki promocyjnej Gminy Drzewica
22.06.2026
W minioną sobotę, 20 czerwca 2026 roku, tor kajakowy w Drzewicy stał się stolicą polskiego slalomu kajakowego. Wszystko za sprawą…