Rozpoczęła się przebudowa sieci wodociągowej na Osiedlu Słonecznym w Drzewicy | Urząd Miejski w Drzewicy

zachmurzenie umiarkowane 22°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Felicjana, Pelagii, Sławoja

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Rozpoczęła się przebudowa sieci wodociągowej na Osiedlu Słonecznym w Drzewicy

06.11.2025
Przebudowa sieci wodociągowej na Os. Słonecznym w Drzewicy. Na zdjęciu wykop, w środku którego znajduje się zagęszczarka. W tle koparko-ładowarka zasypuje wykop drobnym piaskiem. Wokoło zabudowania przy ulicy.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Drzewicy rozpoczęło prace związane z ważną inwestycją infrastrukturalną – wymianą sieci wodociągowej na Osiedlu Słonecznym w Drzewicy. Zadanie obejmuje modernizację kluczowego odcinka sieci, co ma na celu m.in. poprawę niezawodności dostaw. Prace przewidują wymianę 225 metrów bieżących stalowej sieci wodociągowej na nowoczesne rury z tworzywa PEHD o średnicy Ø 110 mm.

W ramach inwestycji zaplanowano również wymianę 12 przyłączy wodociągowych wyposażonych w zasuwy oraz montaż nowego hydrantu przeciwpożarowego. Termin realizacji zadania wyznaczono na 28 listopada 2025 roku. Zaangażowanie doświadczonego i sprawdzonego wykonawcy pozwoli na sprawne przeprowadzenie prac z minimalnymi utrudnieniami dla mieszkańców.

Wykonawcą zadania o wartości 146.318,50 zł, realizowanego ze środków budżetu Gminy Drzewica jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Drzewicy Sp. z o.o.
 

Najświeższe aktualności

Dynamiczne ujęcie z zawodów strażackich na trawiastym boisku. Strażak w czarnym mundurze i jaskrawożółtym hełmie pokonuje drewnianą ścianę. Ma szeroko rozłożone ręce, a w prawej dłoni trzyma prądownicę. Po prawej stronie w tle biegnie sędzia w białej koszuli z flagami (białą i czerwoną) oraz stoją inni uczestnicy zawodów. Po lewej stronie, za metalową barierą, trybuny z kibicami.
08.06.2026
W niedzielę, 7 czerwca 2026 roku na Stadionie Miejskim w Drzewicy rozegrano Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Rywalizacja z…
Grupa pięciu osób rozmawia w dużej, jasnej sali z zielonymi dekoracjami ściennymi przedstawiającymi zwierzęta.
03.06.2026
Program wizyty I Wicewojewody Łódzkiego Marka Mazura w Drzewicy (2 czerwca 2026 r.) przewidywał nie tylko udział w oficjalnym…
Grafika z dwoma zdjęciami grupowymi, logotypami i napisami. Na górnym zdjęciu członkowie Miejskiej Rady Seniorów i gminni samorządowcy stoją przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Drzewicy. Na dolnym zdjęciu seniorzy z DD Senior+ w Drzewicy pozują do wspólnej fotografii w sali. Pośrodku duży napis „Aktywni Seniorzy” oraz logo programu. Grafika utrzymana jest w kolorystyce niebiesko-zielonej.
03.06.2026
Miło nam poinformować, że Gmina Drzewica znalazła się w gronie beneficjentów pierwszej edycji wieloletniego programu na rzecz…