Reprezentacja Gminy Drzewica na Wojewódzkim Dniu Seniora w Łodzi | Urząd Miejski w Drzewicy

pochmurnie 25°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Danuty, Janiny

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Reprezentacja Gminy Drzewica na Wojewódzkim Dniu Seniora w Łodzi

29.09.2025
Delegacja seniorów z teren Gminy Drzewica na uroczystych obchodach Wojewódzkiego Dnia Seniora w Łodzi. Wspólne zdjęcie na schodach przed wejściem do Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W piątek, 26 września br. w Łodzi uroczyście obchodzono Wojewódzki Dzień Seniora, którego organizatorem było Regionalne Centrum Polityki Społecznej pod patronatem Marszałek Województwa Łódzkiego Joanny Skrzydlewskiej. Gminę Drzewica reprezentowała liczna delegacja seniorów, której przewodniczył Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski.

Uroczystości odbyły się w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego. Podczas wydarzenia swoje działania prezentowały m.in. instytucje i służby zespolone Wojewody Łódzkiego: Komenda Wojewódzka Policji, Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, przekazując seniorom wiedzę i praktyczne informacje na temat swojej działalności.

W programie obchodów znalazła się również wystawa prac laureatów oraz wręczenie nagród III Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów „Co nam w duszy gra…”, które spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników.

Gminę Drzewica reprezentowała liczna delegacja seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Koła Emerytów i Rencistów, Dziennego Domu Senior +, Miejskiej Rady Seniorów i Klubu Seniora. Udział w wydarzeniu był okazją do integracji, wymiany doświadczeń oraz podkreślenia znaczenia aktywności osób starszych w życiu społecznym i kulturalnym naszej gminy oraz całego regionu.

Najświeższe aktualności

23.06.2026
Informujemy, że od dnia 24 czerwca 2026 roku do 30 czerwca 2026 roku Urząd Miejski w Drzewicy będzie czynny w godzinach 7.00-15.…
Mali Drzewiczanie oraz zgromadzona publiczność podczas puszczania wianków na drzewickim zalewie
22.06.2026
W sobotę, 20 czerwca 2026 roku nad Zalewem Drzewickim odbył się wyjątkowy piknik pełen muzyki, tańca i radości pod hasłem "…
Uczestnicy zawodów kajakowych stoją na podium z medalami i torbami z upominkami podczas oficjalnej ceremonii dekoracji na tle niebieskiej ścianki promocyjnej Gminy Drzewica
22.06.2026
W minioną sobotę, 20 czerwca 2026 roku, tor kajakowy w Drzewicy stał się stolicą polskiego slalomu kajakowego. Wszystko za sprawą…