Powiatowe sukcesy w strażackim konkursie plastycznym | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 29°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Pawła, Miromira

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Powiatowe sukcesy w strażackim konkursie plastycznym

06.02.2026
W sali konferencyjnej KP PSP w Opocznie za stołami, na których rozłożone są prace plastyczne, stoi pięć osób - dwóch strażaków i trzy panie.  W środku Gminny Komendant ZOSP RP w Drzewicy Marian Kalużny

Miło nam poinformować, że pięcioro reprezentantów Gminy Drzewica znalazło się w gronie laureatów powiatowego etapu Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „OSP – strażacy w służbie drugiemu człowiekowi, nie tylko w czasie pożaru”.

Powiatowe eliminacje konkursu, którego głównym organizatorem jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, odbyły się 6 lutego 2026 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie. Co nas bardzo cieszy, przyniosły duże sukcesy przedszkolakom i uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy oraz Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych.

Najlepsze prace plastyczne z całego powiatu - rysunki i plakaty - oceniała sześcioosobowa komisja, biorąc pod uwagę zgodność z tematyką i celami konkursu, wkład pracy własnej, a także estetykę wykonania.

W grupie przedszkolaków jury przyznało trzecie miejsce Lenie Kietli (SP Radzice), natomiast wyróżnienie Blance Szpinek (SP Drzewica).

W kategorii uczniów klas I-IV szkół podstawowych najwyżej oceniono pracę Igi Nowak (SP Drzewica). Miejsce tuż za Igą – drugie – przypadło  Borysowi Kornacie (SP Drzewica).

I wreszcie w grupie uczniów klas V-VIII szkół podstawowych na miejsce drugie oceniono pracę Natalii Stępień (SP w Drzewicy).

Artystycznych sukcesów o zasięgu powiatowym gratulujemy zarówno  naszym laureatom, jak i ich szkolnym opiekunom. Oczywiście życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.

Dodajmy, że nad organizacją i sprawnym przebiegiem Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego z ramienia Gminy Drzewica odpowiadają Gminny Komendant ZOSP RP w Drzewicy Marian Kalużny oraz Renata Larenta – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy.
 

Najświeższe aktualności

Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…
Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej na Sali konferencyjnej podczas sesji
25.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy IV kadencji. Najważniejsze decyzje…
Odświętnie ubrana grupa przedszkolaków stoi na udekorowanej kolorowymi balonami scenie Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy, prezentując program artystyczny
24.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku w pięknie udekorowanej sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy odbyła się…