Pierwszy opłatek w świetlicy wiejskiej w Idzikowicach | Urząd Miejski w Drzewicy

słabe opady deszczu 12°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Elizy, Bazylego, Waleriana

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Pierwszy opłatek w świetlicy wiejskiej w Idzikowicach

30.01.2026
W świetlicy wiejskiej w Idzikowicach zgromadzeni mieszkańcy podczas noworocznego spotkania z Burmistrzem

W czwartek, 29 stycznia 2026 r., mieszkańcy Idzikowic spotkali się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowo-noworocznym, będącym jednym z wydarzeń organizowanych w ramach cyklu spotkań zaplanowanych na terenie całej gminy. Uroczystość miała wymiar historyczny, ponieważ po raz pierwszy odbyła się w nowej świetlicy wiejskiej w Idzikowicach. Noworoczna inauguracja w Idzikowicach wypadła bardzo okazale, gromadząc liczną grupę dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, którzy spędzili ze sobą czas w miłej, świątecznej atmosferze.

Pierwsza część wydarzenia miała charakter artystyczny. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Idzikowicach zaprezentowali jasełka przygotowane pod kierunkiem nauczycielek Doroty Matuszczak, Moniki Mastalskiej i Agnieszki Wineckiej. Występ został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, a młodzi wykonawcy otrzymali słodkie upominki.

Następnie noworoczne życzenia mieszkańcom Idzikowic złożył Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski, dziękując za dotychczasową współpracę oraz liczną obecność, która potwierdziła silne więzi lokalnej społeczności. Do zgromadzonych zwrócili się również proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja w Libiszowie ks. Wiesław Mazur, Dyrektor SP w Idzikowicach Anna Jakubczyk, Radny Rady Miejskiej w Drzewicy Sebastian Gubiec oraz Sołtys Idzikowic Roman Mastalerek.

Po części oficjalnej uczestnicy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnej kolacji przygotowanej przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Idzikowicach. Spotkanie upłynęło w serdecznej, radosnej atmosferze, sprzyjającej wspólnemu kolędowaniu, rozmowom i integracji mieszkańców.
 

Najświeższe aktualności

Na scenie w sali widowiskowej RCK kilkadziesiąt osób stoi obok siebie, uśmiechając się i machając rękami. W tłumie widoczne są osoby na wózkach inwalidzkich, osoby w różowych kapeluszach kowbojskich oraz trzymające tabliczki z nazwami różnych placówek (m.in. WTZ). Wysoko duży transparent festiwalu.
11.06.2026
Już po raz ósmy Drzewica stała się regionalnym centrum kultury wrażliwej i otwartej, goszcząc uczestników Przeglądu Twórczości…
Nowo wybudowana, zadaszona altana rekreacyjna z murowanym grillem, otoczona wybrukowanym placem z ławkami i donicami.  W tle błękit nieba, chmury i zielone drzewa.
10.06.2026
Mieszkańcom Domaszna oddaliśmy do użytku funkcjonalną i efektownie prezentującą się altanę rekreacyjną. Budowę obiektu…
Zdjęcie przedstawia uczestników posiedzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy, którzy siedzą przy stolikach z laptopami w sali komputerowej
10.06.2026
We wtorek, 9 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy odbyło się wspólne posiedzenie komisji…