Pierwszy opłatek w świetlicy wiejskiej w Idzikowicach | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 14°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Danuty, Janiny

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Pierwszy opłatek w świetlicy wiejskiej w Idzikowicach

30.01.2026
W świetlicy wiejskiej w Idzikowicach zgromadzeni mieszkańcy podczas noworocznego spotkania z Burmistrzem

W czwartek, 29 stycznia 2026 r., mieszkańcy Idzikowic spotkali się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowo-noworocznym, będącym jednym z wydarzeń organizowanych w ramach cyklu spotkań zaplanowanych na terenie całej gminy. Uroczystość miała wymiar historyczny, ponieważ po raz pierwszy odbyła się w nowej świetlicy wiejskiej w Idzikowicach. Noworoczna inauguracja w Idzikowicach wypadła bardzo okazale, gromadząc liczną grupę dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, którzy spędzili ze sobą czas w miłej, świątecznej atmosferze.

Pierwsza część wydarzenia miała charakter artystyczny. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Idzikowicach zaprezentowali jasełka przygotowane pod kierunkiem nauczycielek Doroty Matuszczak, Moniki Mastalskiej i Agnieszki Wineckiej. Występ został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, a młodzi wykonawcy otrzymali słodkie upominki.

Następnie noworoczne życzenia mieszkańcom Idzikowic złożył Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski, dziękując za dotychczasową współpracę oraz liczną obecność, która potwierdziła silne więzi lokalnej społeczności. Do zgromadzonych zwrócili się również proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja w Libiszowie ks. Wiesław Mazur, Dyrektor SP w Idzikowicach Anna Jakubczyk, Radny Rady Miejskiej w Drzewicy Sebastian Gubiec oraz Sołtys Idzikowic Roman Mastalerek.

Po części oficjalnej uczestnicy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnej kolacji przygotowanej przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Idzikowicach. Spotkanie upłynęło w serdecznej, radosnej atmosferze, sprzyjającej wspólnemu kolędowaniu, rozmowom i integracji mieszkańców.
 

Najświeższe aktualności

23.06.2026
Informujemy, że od dnia 24 czerwca 2026 roku do 30 czerwca 2026 roku Urząd Miejski w Drzewicy będzie czynny w godzinach 7.00-15.…
Mali Drzewiczanie oraz zgromadzona publiczność podczas puszczania wianków na drzewickim zalewie
22.06.2026
W sobotę, 20 czerwca 2026 roku nad Zalewem Drzewickim odbył się wyjątkowy piknik pełen muzyki, tańca i radości pod hasłem "…
Uczestnicy zawodów kajakowych stoją na podium z medalami i torbami z upominkami podczas oficjalnej ceremonii dekoracji na tle niebieskiej ścianki promocyjnej Gminy Drzewica
22.06.2026
W minioną sobotę, 20 czerwca 2026 roku, tor kajakowy w Drzewicy stał się stolicą polskiego slalomu kajakowego. Wszystko za sprawą…