Opłatkowe spotkanie w Trzebinie | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 28°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Pawła, Miromira

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Opłatkowe spotkanie w Trzebinie

02.02.2026
Uczniowie SP w Radzicach podczas jasełek w świetlicy wiejskiej w Trzebinie

W piątek, 30 stycznia 2026 roku, mieszkańcy Trzebiny i Świerczyny spotkali się w świetlicy wiejskiej w Trzebinie na uroczystym spotkaniu opłatkowo-noworocznym z udziałem Burmistrza Drzewicy. Wydarzenie było kolejnym spotkaniem z cyklu organizowanego na terenie gminy Drzewica.

Tegoroczna uroczystość zgromadziła wielu uczestników i stała się okazją do integracji przedstawicieli kilku pokoleń. Całość przebiegała w ciepłej, świątecznej atmosferze.

Wieczór rozpoczął się występem mieszkańców Trzebiny, jednocześnie uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych, którzy przygotowali jasełka pod kierownictwem nauczycielki Katarzyny Czarneckiej. Przedstawienie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem – młodzi artyści otrzymali gromkie brawa oraz słodkie upominki. Przed zgromadzonymi mieszkańcami zaprezentowały się także Panie oraz Panowie z Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebinie odśpiewując kilka kolęd.

Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski podziękował wykonawcom za występy, a mieszkańcom za aktywność i zaangażowanie w życie lokalnej społeczności, składając jednocześnie noworoczne życzenia. Do życzeń dołączyli Radni Rady Miejskiej w Drzewicy Ireneusz Kowalski i Krzysztof Konewka oraz Dyrektor SP w Radzicach Małgorzata Wawrzyńczak-Pawul. Podczas spotkania obecni byli także sołtysi Trzebiny i Świerczyny – Stefan Pabijanek i Karol Siedlecki.

Po modlitwie, którą poprowadził proboszcz parafii pw. św. Barbary w Sołku, ks. Aleksander Mańka, uczestnicy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnej kolacji. Na stołach pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebinie.

Zgodnie z tradycją, wieczór zakończył się wspólnym śpiewaniem kolęd wraz z Burmistrzem Drzewicy. 
 

Najświeższe aktualności

Burmistrz Drzewicy i uczeń w garniturze z dyplomem na tle dekoracji z motylami.
26.06.2026
Koniec roku szkolnego 2025/2026 stanowił okazję do uhonorowania uczniów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w szkołach…
Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Uczniowie w galowych strojach odbierają nagrody książkowe na tle niebieskiej kurtyny z napisem "ZABIERAMY ZE SOBĄ WSPOMNIENIA"
26.06.2026
W czwartek, 25 czerwca 2026 roku Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy obchodziła Dzień Absolwenta. Ze swoimi…
Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…