Odbiór techniczny na ulicy Braci Kobylańskich | Urząd Miejski w Drzewicy

zachmurzenie małe 22°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Ireneusza, Leona, Benigny

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Odbiór techniczny na ulicy Braci Kobylańskich

22.05.2026
Pięciu mężczyzn idzie wzdłuż nowo wyremontowanej, asfaltowej ulicy w słoneczny dzień. Część idzie środkiem jezdni, pozostali po przylegającym do niej chodniku z kostki brukowej. W tle domy jednorodzinne, ogrodzenia oraz drzewa

W czwartek, 21 maja 2026 roku odbył się odbiór techniczny „Przebudowy drogi gminnej na ulicy Braci Kobylańskich w Drzewicy”. Jest to jedna z największych inwestycji drogowych Gminy Drzewica w obecnej kadencji samorządu.

W odbiorze uczestniczyli: Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski i Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Drzewicy, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciel wykonawcy - firmy Trakt S.A. ze Szczukowskich Górek.

Efekty zrealizowanych prac oceniliśmy wysoko. Jesteśmy przekonani, że przebudowana droga wraz z nową jezdnią znacząco poprawi komfort jazdy oraz estetykę tej części Drzewicy.

Dodajmy, że do wykonania pozostały jeszcze ostatnie przyłącza mediów oraz prace kosmetyczne, w tym malowanie oznakowania poziomego.

Zgodnie z zapowiedziami, wszystkie roboty zakończą się w maju, natomiast uroczysty odbiór inwestycji planujemy na początek czerwca.

Przebudowa na ulicy Braci Kobylańskich swoim zakresem objęła zarówno modernizację drogi, jak i wymianę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Koszty zadania dofinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to prawie 3 mln zł.

 

 

Najświeższe aktualności

Burmistrz Drzewicy i uczeń w garniturze z dyplomem na tle dekoracji z motylami.
26.06.2026
Koniec roku szkolnego 2025/2026 stanowił okazję do uhonorowania uczniów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w szkołach…
Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Uczniowie w galowych strojach odbierają nagrody książkowe na tle niebieskiej kurtyny z napisem "ZABIERAMY ZE SOBĄ WSPOMNIENIA"
26.06.2026
W czwartek, 25 czerwca 2026 roku Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy obchodziła Dzień Absolwenta. Ze swoimi…
Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…