Odbiór techniczny na ulicy Braci Kobylańskich | Urząd Miejski w Drzewicy

słabe opady deszczu 12°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Elizy, Bazylego, Waleriana

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Odbiór techniczny na ulicy Braci Kobylańskich

22.05.2026
Pięciu mężczyzn idzie wzdłuż nowo wyremontowanej, asfaltowej ulicy w słoneczny dzień. Część idzie środkiem jezdni, pozostali po przylegającym do niej chodniku z kostki brukowej. W tle domy jednorodzinne, ogrodzenia oraz drzewa

W czwartek, 21 maja 2026 roku odbył się odbiór techniczny „Przebudowy drogi gminnej na ulicy Braci Kobylańskich w Drzewicy”. Jest to jedna z największych inwestycji drogowych Gminy Drzewica w obecnej kadencji samorządu.

W odbiorze uczestniczyli: Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski i Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Drzewicy, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciel wykonawcy - firmy Trakt S.A. ze Szczukowskich Górek.

Efekty zrealizowanych prac oceniliśmy wysoko. Jesteśmy przekonani, że przebudowana droga wraz z nową jezdnią znacząco poprawi komfort jazdy oraz estetykę tej części Drzewicy.

Dodajmy, że do wykonania pozostały jeszcze ostatnie przyłącza mediów oraz prace kosmetyczne, w tym malowanie oznakowania poziomego.

Zgodnie z zapowiedziami, wszystkie roboty zakończą się w maju, natomiast uroczysty odbiór inwestycji planujemy na początek czerwca.

Przebudowa na ulicy Braci Kobylańskich swoim zakresem objęła zarówno modernizację drogi, jak i wymianę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Koszty zadania dofinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to prawie 3 mln zł.

 

 

Najświeższe aktualności

Na scenie w sali widowiskowej RCK kilkadziesiąt osób stoi obok siebie, uśmiechając się i machając rękami. W tłumie widoczne są osoby na wózkach inwalidzkich, osoby w różowych kapeluszach kowbojskich oraz trzymające tabliczki z nazwami różnych placówek (m.in. WTZ). Wysoko duży transparent festiwalu.
11.06.2026
Już po raz ósmy Drzewica stała się regionalnym centrum kultury wrażliwej i otwartej, goszcząc uczestników Przeglądu Twórczości…
Nowo wybudowana, zadaszona altana rekreacyjna z murowanym grillem, otoczona wybrukowanym placem z ławkami i donicami.  W tle błękit nieba, chmury i zielone drzewa.
10.06.2026
Mieszkańcom Domaszna oddaliśmy do użytku funkcjonalną i efektownie prezentującą się altanę rekreacyjną. Budowę obiektu…
Zdjęcie przedstawia uczestników posiedzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy, którzy siedzą przy stolikach z laptopami w sali komputerowej
10.06.2026
We wtorek, 9 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy odbyło się wspólne posiedzenie komisji…