Nowe radiowozy dla opoczyńskiej Policji | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 31°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Pawła, Miromira

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Nowe radiowozy dla opoczyńskiej Policji

11.02.2026
Na parkingu przed siedzibą KPP w Opocznie między dwoma radiowozami stoi siedem osób - dwoje policjantów i pięcioro samorządowców , w tym Burmistrz Drzewicy i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Drzewicy

Komenda Powiatowa Policji w Opocznie wzbogaciła się o pięć nowych radiowozów. W kosztach inwestycji partycypowała Gmina Drzewica.

Nowe pojazdy trafiły do codziennej służby na terenie gmin Powiatu Opoczyńskiego, wzmacniając potencjał logistyczny jednostki oraz poprawiając standard pracy funkcjonariuszy i bezpieczeństwo mieszkańców.

Doposażenie Komendy to m.in. efekt osiągnięcia w 2025 r. najlepszych wyników w pionie prewencji oraz bardzo dużego zaangażowania w realizację zadań służbowych.

Część radiowozów marki KIA została sfinansowana w ramach Funduszu Wsparcia Policji dzięki pozyskanym środkom od samorządów lokalnych, które pokryły 50% kosztów zakupów. Gmina Drzewica wsparła inwestycję kwotą 24.910 zł.

Oficjalna prezentacja zakupionych samochodów policyjnych odbyła się 6 lutego 2026 r. przed rozpoczęciem odprawy podsumowującej ubiegłoroczną działalność Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

W uroczystości przed siedzibą Komendy oraz podczas rocznej odprawy samorząd Gminy Drzewica reprezentowali Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Drzewicy Dorota Wiktorowicz.

Jesteśmy przekonani, że zakup nowych radiowozów to ważny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Opoczyńskiego, w tym Gminy Drzewica.

Foto: Powiat Opoczyński, KPP  w Opocznie.
 

Najświeższe aktualności

Burmistrz Drzewicy i uczeń w garniturze z dyplomem na tle dekoracji z motylami.
26.06.2026
Koniec roku szkolnego 2025/2026 stanowił okazję do uhonorowania uczniów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w szkołach…
Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Uczniowie w galowych strojach odbierają nagrody książkowe na tle niebieskiej kurtyny z napisem "ZABIERAMY ZE SOBĄ WSPOMNIENIA"
26.06.2026
W czwartek, 25 czerwca 2026 roku Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy obchodziła Dzień Absolwenta. Ze swoimi…
Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…