Nagrody Burmistrza Drzewicy dla szkolnych prymusów | Urząd Miejski w Drzewicy

zachmurzenie małe 22°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Ireneusza, Leona, Benigny

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Nagrody Burmistrza Drzewicy dla szkolnych prymusów

26.06.2026
Burmistrz Drzewicy i uczeń w garniturze z dyplomem na tle dekoracji z motylami.

Koniec roku szkolnego 2025/2026 stanowił okazję do uhonorowania uczniów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Drzewica. Prymusi nagrodzeni przez Burmistrza Drzewicy otrzymali bony finansowe, książki oraz listy gratulacyjne.

W roku szkolnym 2025/2026 najlepsze wyniki w nauce w całej gminie uzyskali ex aequo Marcel Wrzosek i Bartłomiej Kupis – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Ósmoklasiści mogą się poszczycić wybitną średnią ocen 6,00!

Ten maksymalny wynik świadczy nie tylko o wybitnych zdolnościach prymusów, ale także o ich konsekwencji i pasji w zdobywaniu wiedzy.

W kolejnych szkołach najwyższą średnią ocen osiągnęli:
* Szkoła Podstawowa w Idzikowicach: Natalia Badura (klasa VII) i Maja Stępniak (klasa VII) – średnia ocen 5,65;
* Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Domasznie: Kamila Wójcik (klasa VIII) – średnia ocen 5,59;
* Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych: Milena Urbańczyk (klasa VII) – średnia ocen 5,38;
* Szkoła Podstawowa im. Jana Szymańskiego w Brzustowcu: Natalia Paszko (klasa IV) i Kornelia Piecyk (klasa IV)  – średnia ocen 5,20.

Prymusi odebrali nagrody podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2025/2026 odbywających się z udziałem władz samorządowych Gminy Drzewica. Organ prowadzący reprezentowali Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski, Sekretarz Miasta Andrzej Krzyżanowski oraz Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Drzewicy Małgorzata Kuchenbecker.

Spotkania były okazją do pogratulowania wszystkim nagrodzonym, ich rodzicom i szkolnym wychowawcom, a także do złożenia życzeń zdrowych, aktywnych i bezpiecznych wakacji.
 

Najświeższe aktualności

Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Uczniowie w galowych strojach odbierają nagrody książkowe na tle niebieskiej kurtyny z napisem "ZABIERAMY ZE SOBĄ WSPOMNIENIA"
26.06.2026
W czwartek, 25 czerwca 2026 roku Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy obchodziła Dzień Absolwenta. Ze swoimi…
Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…
Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej na Sali konferencyjnej podczas sesji
25.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy IV kadencji. Najważniejsze decyzje…