Muzyczna uczta z Robertem Janowskim | Urząd Miejski w Drzewicy

zachmurzenie małe 27°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Danuty, Janiny

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Muzyczna uczta z Robertem Janowskim

09.03.2026
Na scenie z mikrofonem stoi Robert Janowski. Po prawej stronie w tle siedzi gitarzysta.

W piątek, 6 marca 2026 r. w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy odbył się doroczny koncert z okazji Dnia Kobiet. Przed drzewicką publicznością wystąpił znakomity wokalista Robert Janowski z Acoustic Trio.

Koncerty z okazji Dnia Kobiet, na które zaprasza Burmistrz Drzewicy, to już tradycja. W ostatnich latach dla drzewiczanek śpiewali m.in. Krystyna Giżowska, Alicja Majewska, Ryszard Rynkowski, Edyta Geppert, Śpiewająca Rodzina Kaczmarków, Anna Wyszkoni, Paweł Domagała oraz Krzysztof Kiljański. Koncerty należały do najważniejszych wydarzeń artystycznych sezonu. Nie inaczej było w piątkowy wieczór.

Występ Roberta Janowskiego - wokalisty, aktora musicalowego i osobowości telewizyjnej - przyciągnął do RCK prawdziwe tłumy. Na wypełnionej po brzegi widowni dominowały oczywiście przedstawicielki płci pięknej, którym najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet złożył Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, wręczając bukiet kwiatów na ręce Dyrektor RCK Aliny Szymańskiej.

Później scena należała już do Roberta Janowskiego oraz zespołu świetnych instrumentalistów w składzie: Sebastian Ruciński – gitary, Tomasz Wójcik – gitary, Kosma Kalamarz – bas. Artyści zaprezentowali program pt. „Odrobinę szczęścia w miłości…”, na który złożyły się piękne polskie piosenki miłosne w subtelnych, gitarowych aranżacjach.

Oprócz utworu tytułowego, najbardziej znanego z wykonania Ireny Santor, publiczność miała okazję kontemplować ponadczasowe przeboje takich jak „Zakochani są wśród nas” Heleny Majdaniec, „Uciekaj moje serce” Seweryna Krajewskiego czy „Statki na niebie” De Mono.

Ale nie tylko. Artyści zaprezentowali wiele evergreenów z szerokiego kręgu muzyki pop i rock, m.in. „Jest taki samotny dom” Budki Suflera, „Niepokonanych” Perfectu oraz „Obudź się” Oddziału Zamkniętego, w którym Robert Janowski występował w latach 1985-1986.

Nie zabrakło kompozycji musicalowych. Wszechstronny wokalista zaśpiewał a capella fragment „Wieży Babel” z kultowego musicalu „Metro” oraz pieśń „Belle” z francuskiego musicalu „Dzwonnik z Notre-Dame”.

Już na bis muzycy wykonali wzruszający przebój Zbigniewa Wodeckiego „Szczęście jest we mnie”, będący polską wersją „My Way” Franka Sinatry.

Półtoragodzinny koncert okazał się spektaklem na najwyższym poziomie artystycznym. Kameralne brzmienie akustycznego tria oraz charyzma Roberta Janowskiego, który nie tylko czarował głosem, ale także bawił dowcipem i anegdotami, zagwarantowały niezapomniane przeżycia muzyczne oraz wyjątkowo serdeczną atmosferę.

Była to prawdziwa uczta dla duszy i ucha, co podczas podziękowań na zakończenie koncertu podkreślił Burmistrz Janusz Reszelewski. Kapitalny występ doceniła oczywiście publiczność, nagradzając artystów owacją na stojąco.

A sam Robert Janowski serdecznie podziękował słuchaczom za gorące przyjęcie, przyznając bez cienia kurtuazji, że w Drzewicy wydarzyło się dla niego coś ważnego.

 

Najświeższe aktualności

23.06.2026
Informujemy, że od dnia 24 czerwca 2026 roku do 30 czerwca 2026 roku Urząd Miejski w Drzewicy będzie czynny w godzinach 7.00-15.…
Mali Drzewiczanie oraz zgromadzona publiczność podczas puszczania wianków na drzewickim zalewie
22.06.2026
W sobotę, 20 czerwca 2026 roku nad Zalewem Drzewickim odbył się wyjątkowy piknik pełen muzyki, tańca i radości pod hasłem "…
Uczestnicy zawodów kajakowych stoją na podium z medalami i torbami z upominkami podczas oficjalnej ceremonii dekoracji na tle niebieskiej ścianki promocyjnej Gminy Drzewica
22.06.2026
W minioną sobotę, 20 czerwca 2026 roku, tor kajakowy w Drzewicy stał się stolicą polskiego slalomu kajakowego. Wszystko za sprawą…