Muzyczna uczta z Blue Cafe | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 29°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Pawła, Miromira

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Muzyczna uczta z Blue Cafe

03.02.2026
Zespół Blue Cafe w czteroosobowym składzie stoi na scenie odwrócony tyłem do wiwatującej widowni.

W sobotni wieczór, 31 stycznia 2026 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy królowały wysmakowane doznania muzyczne połączone ze świąteczną atmosferą. Wszystko za sprawą zespołu Blue Cafe, który dał znakomity koncert pod hasłem "Święta w nas".

Muzyczna gala z serii „Kolędowania z gwiazdami” stanowiła zwieńczenie tegorocznego cyklu spotkań opłatkowo-noworocznych z Burmistrzem Drzewicy. Do sali widowiskowej przyciągnęła nie tylko mieszkańców Gminy Drzewica, ale także dużą grupę gości.

Zebranych powitała Dyrektor RCK Alina Szymańska, natomiast gospodarz uroczystości – Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski – podziękował wszystkim za liczne przybycie i kultywowanie bożonarodzeniowych tradycji, składając najlepsze życzenia na Nowy Rok.

Z noworocznymi życzeniami pospieszył również ks. kan. Adam Płuciennik – Proboszcz Parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty w Drzewicy, który poprowadził modlitwę, inaugurując opłatkową część spotkania.

Po połamaniu się opłatkiem przyszedł czas na ucztę artystyczną. Scenę opanowała gwiazda wieczoru – grupa Blue Cafe w czteroosobowym składzie doborowych muzyków z wokalistką Dominiką Gawędą, liderem zespołu Pawłem Rurakiem-Sokalem, Sebastianem Jasprowiczem i Patrykiem Sikorą.

Podczas półtoragodzinnego występu artyści zaprezentowali własne wersje kolęd i pastorałek, m.in.: „Do szopy, hej pasterze”, „Gdy śliczna Panna”, „Lulajże Jezuniu”, „Oj Maluśki, Maluśki” oraz „Cichej nocy”. Wykonali wiele światowych hitów świątecznych, w tym „Let It Snow” i „Christmas Time” oraz  ponadczasowe songi „Hallelujah” Leonarda Cohena i “Happy Christmas (War Is Over)” Johna Lennona. Zagrali także swoje wielkie przeboje takie jak „Zapamiętaj” czy „Buena”.

Brawurowym popisom wokalno-instrumentalnym oraz aranżacyjnym smaczkom towarzyszył świetny kontakt z publicznością. Od pierwszego utworu między zespołem a widzami nawiązała się autentyczna interakcja, której dowodem były wspólnie śpiewane kolędy oraz chwile wzruszenia.

Koncert zakończył się bisami, owacją na stojąco, podziękowaniami dla artystów oraz sesją foto na scenie. Oczywiście nie zabrakło słodkich upominków. Muzycy i wszyscy widzowie otrzymali babeczki oraz pierniki, o których produkcję i dystrybucję zadbało Koło Gospodyń Miejskich "Drzewiczanki”.

Według zgodnej opinii uczestników, występ Blue Cafe okazał się naprawdę dużym wydarzeniem artystycznym, a także pięknym przeżyciem, które na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Gminy Drzewica i okolic.
 

Najświeższe aktualności

Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Uczniowie w galowych strojach odbierają nagrody książkowe na tle niebieskiej kurtyny z napisem "ZABIERAMY ZE SOBĄ WSPOMNIENIA"
26.06.2026
W czwartek, 25 czerwca 2026 roku Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy obchodziła Dzień Absolwenta. Ze swoimi…
Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…
Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej na Sali konferencyjnej podczas sesji
25.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy IV kadencji. Najważniejsze decyzje…