Modernizacja drogi powiatowej z Krzczonowa do Jelni zakończona | Urząd Miejski w Drzewicy

zachmurzenie duże 20°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Elżbiety, Marka, Amandy

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Modernizacja drogi powiatowej z Krzczonowa do Jelni zakończona

05.05.2026
Na pierwszym planie znak poziomy ograniczenia prędkości do 50 km/h namalowany na nowej asfaltowej drodze. W tle po prawej stronie stoi grupa osób przy zaparkowanych samochodach, obserwująca odcinek jezdni. Droga biegnie prosto przez teren zabudowany z domami i zielenią po obu stronach.

Zakończyła się modernizacja drogi powiatowej nr 3108E na odcinku Krzczonów – Jelnia. Inwestycja dofinansowana ze środków Województwa Łódzkiego i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg była realizowana w partnerstwie Powiatu Opoczyńskiego i Gminy Drzewica, które pokryły udział własny, dzieląc się kosztami po połowie.

Powiatowe zadanie wykonywane w 2025 i 2026 roku objęło odcinek o łącznej długości 1854 metrów. Było realizowane w dwóch etapach.

Jesienią ubiegłego roku zmodernizowano odcinek o długości 845 metrów – od strony Krzczonowa. Koszty inwestycji dofinansowanej z wojewódzkiej puli na tzw. dojazdówki do pól wyniosły 777 tys. zł, a wsparcie Gminy Drzewicy miało wartość 176 tys. zł.

Prace w ramach drugiego etapu były kontynuowane dalej w kierunku Jelni. Dotyczyły odcinka o długości 1,09 km. Polegały m.in. na: 
- korekcyjnym frezowaniu istniejącej nawierzchni,
- miejscowym odtworzeniu podbudowy jezdni,
- budowie nawierzchni z betonu asfaltowego - warstwy wyrównawczej i ścieralnej,
- budowie obustronnych poboczy z kruszywa łamanego,
- przebudowie zjazdów i przepustów pod zjazdami,
- odmuleniu rowów przydrożnych z karczowaniem zakrzaczeń,
- oznakowaniu poziomym i pionowym.

Ten etap inwestycji kosztował 1,14 mln zł. Został dofinansowany ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina Drzewica przeznaczyła na pokrycie kosztów wkładu własnego 244 tys. zł.

Roboty zostały już zakończone i odebrane. Oficjalny odbiór techniczny drugiego etapu inwestycji odbył się we wtorek, 5 maja 2026 roku.

W spotkaniu na drodze między Krzczonowem a Jelnią uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Robert Telus, przedstawiciele powiatowych władz samorządowych na czele ze Starostą Opoczyńskim Marcinem Baranowskim, delegacja Gminy Drzewica, w tym Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski oraz radni Rady Miejskiej w Drzewicy Ireneusz Kowalski i Anna Rogulska, sołtys Jelni Władysław Węgrecki, kierownictwo Zarządu Dróg Powiatowych w Opocznie, wykonawcy inwestycji z Zakładu Budowlano-Drogowego „Dukt” z Włoszczowy oraz inspektorzy nadzoru.
   
Dodajmy, że dzięki wykonanej inwestycji zmodernizowany został cały odcinek drogi powiatowej nr 3108E przebiegający przez teren Gminy Drzewica - od granicy z Gminą Opoczno do Drzewicy.

 

Najświeższe aktualności

Pozowane zdjęcie czterech osób stojących obok siebie w sali konferencyjnej. Drugi od lewej mężczyzna trzyma duży, symboliczny czek na kwotę 6000,00 zł na realizację projektu „WYPRAWA PO ZDROWIE”. Po prawej stronie stoi mężczyzna w jasnobrązowym garniturze i okularach. W tle widoczny jest ekran projekcyjny z napisem „II SESJA MIEJSKIEJ RADY SENIORÓW W DRZEWICY” oraz flagi państwowe.
17.06.2026
W środę, 17 czerwca 2026 roku odbyła się II Sesja Miejskiej Rady Seniorów w Drzewicy II kadencji. Główne punkty posiedzenia…
Plakat informacyjny wydarzenia „Świętojańskie granie w Drzewicy”, które odbędzie się 20 czerwca 2026 r. o godz. 16:00. Na grafice przedstawiono napisy informacyjne, duży wianek z polnych kwiatów oraz zdjęcia muzyków i tancerzy w tradycyjnych strojach ludowych.
16.06.2026
Serdecznie zapraszamy na festyn sobótkowy „Świętojańskie granie w Drzewicy", organizowany przez Regionalne Centrum Kultury w…
Oficjalny moment przecinania wstęgi. Grupa siedmiu osób – sześciu mężczyzn w garniturach lub marynarkach oraz dwie kobiety – stoi w rzędzie na zewnątrz budynku. Wspólnie trzymają i przecinają nożyczkami biało-czerwoną wstęgę. W tle widoczne są namioty festynowe oraz fragmenty otoczenia.
15.06.2026
W sobotę, 13 czerwca 2026 roku odbyło się oficjalne otwarcie świetlicy wiejskiej w Świerczynie. Uroczystość połączona z festynem…