Młodzieżowi radni udzielili rekomendacji projektom obywatelskim | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 30°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Łucji, Wilhelma, Albrechta

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Młodzieżowi radni udzielili rekomendacji projektom obywatelskim

25.06.2026
Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej na Sali konferencyjnej podczas sesji

W środę, 24 czerwca 2026 roku odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy IV kadencji. Najważniejsze decyzje posiedzenia dotyczyły wyboru projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach tegorocznej edycji inicjatyw „Kreatywna Młodzież”, „Poczuj pasję do historii Drzewicy”, „Przedszkolaki z pasją” oraz nowego projektu „Poczuj pasję do klimatu”.

W posiedzeniu  zorganizowanym w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy wzięło udział 15 młodzieżowych radnych, którym towarzyszyli  przedstawiciele władz samorządowych Gminy Drzewica, urzędnicy, dyrektorzy szkół i nauczyciele oraz zaproszeni goście. Sesję prowadziła Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej Monika Wiktorowicz.

Obrady rozpoczęły się od przedstawienia sprawozdania z bieżących działań samorządu Gminy Drzewica, które zreferował Zastępca Burmistrza, Dominik Niemirski. W swoim wystąpieniu szczególną uwagę poświęcił sprawom finansowym, ze szczególnym uwzględnieniem realizowanych zadań inwestycyjnych. Ponadto Burmistrz poruszył w dyskusji również szereg innych kluczowych kwestii.

Kolejne punkty obrad stanowiły podsumowanie ubiegłorocznych edycji  gminnych inicjatyw mających formę budżetu obywatelskiego.

W ramach inicjatywy „Kreatywna Młodzież 2025” Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy zrealizował projekt pn. „Nielegalne szczęście – miting profilaktyczny”, efektem drugiej edycji inicjatywy „Poczuj pasję do historii Drzewicy” była realizacja zadania pn. „Śladami historii Drzewicy: pielęgnowanie dziedzictwa i uznanie Honorowych Obywateli Miasta ” w Szkole Podstawowej w Idzikowicach, natomiast projekt „Przedszkolaków z pasją” - pn. „Od ziarenka do bochenka” - zrealizowała Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy.

Uczestnicy sesji obejrzeli prezentacje multimedialne dotyczące działań projektowych, natomiast autorzy i realizatorzy przedsięwzięć otrzymali oficjalne podziękowania i gratulacje z rąk Zastępcy Burmistrza Drzewicy.

Po podsumowaniach Rada przystąpiła do bloku głosowań. Podejmując cztery uchwały - wszystkie jednogłośnie - rekomendowała do dofinasowania kolejne projekty obywatelskie adresowane do uczniów i przedszkolaków – na rok 2026.

W przypadku kolejnej edycji „Kreatywnej Młodzieży” rekomendację otrzymało zadanie pt. „Reset Fest - młodzi w akcji”. Jeśli chodzi o inicjatywę  „Poczuj pasję do historii Drzewicy”, radni rekomendowali projekt pt. „Odkryj Drzewicę na nowo”. W ramach inicjatywy „Przedszkolaki z  pasją” radni wybrali projekt pt. „Małe rączki, wielkie plony”, i wreszcie jeśli chodzi o premierową edycję inicjatywy „Poczuj pasję do klimatu” rekomendacje otrzymał projekt pn. „Ogródek Meteorologiczny”. Wszystkie projekty zgłoszone zostały przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych.

W kończących sesję „sprawach różnych” autorom zwycięskich propozycji pogratulował Zastępca Burmistrza Drzewicy, dziękując wszystkim wnioskodawcom za pracę włożoną w przygotowanie ciekawych i różnorodnych projektów. Słowa podziękowań w kierunku radnych, za rekomendację aż czterech projektów ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych, skierowała także Dyrektor Małgorzata Wawrzyńczak-Pawul. Pani dyrektor podkreśliła, że realizacja zadań w roku jubileuszu 60-lecia istnienia placówki, będzie dla szkoły niezwykłą nobilitacją i niewątpliwie podniesie rangę jubileuszu. 
 

Najświeższe aktualności

Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…
Odświętnie ubrana grupa przedszkolaków stoi na udekorowanej kolorowymi balonami scenie Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy, prezentując program artystyczny
24.06.2026
W środę, 24 czerwca 2026 roku w pięknie udekorowanej sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy odbyła się…
24.06.2026
W dniu 30 czerwca 2026 roku (tj. wtorek) o godz. 10:00 odbędzie się XXV sesja Rady Miejskiej w Drzewicy.Obrady odbędą się w sali…