Mistrzynie powiatu z Domaszna! | Urząd Miejski w Drzewicy

pochmurnie 38°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Ireneusza, Leona, Benigny

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Mistrzynie powiatu z Domaszna!

16.02.2026
Wspólne zdjęcie młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt i chłopców z OSP Domaszno wraz z opiekunami, Burmistrzem Drzewicy oraz Gminnym Komendantem ZOSP w Drzewicy

Wielki sukces dziewcząt z OSP Domaszno podczas III Halowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Opoczyńskiego. Mistrzynie Gminy Drzewica wywalczyły pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyń Powiatu, uzyskując awans do finału wojewódzkiego.

Trzecia edycja halowych zawodów MDP na szczeblu powiatu odbyła się 14 lutego 2026 roku w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. Została zorganizowana przez Oddział Powiatowy ZOSP RP w Opocznie.

Zgromadziła 16 młodzieżowych drużyn pożarniczych – 7 dziewczęcych i 9 chłopięcych. Gminę Drzewica reprezentowały mistrzowskie drużyny z OSP Domaszno  - zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.

Nasza młodzież pokazała wysoki poziom sprawności fizycznej i wyszkolenia pożarniczego oraz ogromne zaangażowanie, co przełożyło się na świetne wyniki.

W kategorii dziewcząt MDP Domaszno była bezkonkurencyjna. Po kapitalnym występie wywalczyła pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski. Warto podkreślić, że uzyskała niesamowity czas – lepszy od siedmiu drużyn chłopięcych. W kategorii open też byłaby na podium! Wielkie brawa!

Skład mistrzyń powiatu z Domaszna: Hanna Stolarczyk, Oliwia Brzezińska, Wiktoria Kolasa, Jagoda Wiśniewska, Hanna Gapys, rez. Amelia Borowiecka.  Opiekun: Adam Szpociński. Trener: Tomasz Stolarczyk.

W kategorii chłopców młodzi druhowie z Domaszna także rywalizowali o czołowe lokaty. Otarli się o podium, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Skład chłopięcej drużyny z Domaszna: Adam Waśkiewicz, Igor Lerka, Hubert Pyzik, Ignacy Starus, Jan Kaniewski, rez. Artur Wiśniewski. Opiekun: Adam Szpociński. Trener: Tomasz Stolarczyk.

Oprócz osiągnięć drużynowych cieszyliśmy się z sukcesu indywidualnego. W kategorii indywidualnej dziewcząt wicemistrzynią powiatu została Hanna Stolarczyk. Gratulujemy!

Starty młodych strażaków oklaskiwali w Opocznie Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Drzewicy - Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski oraz Gminny Komendant Związku OSP RP w Drzewicy Marian Kalużny, którzy podczas uroczystej dekoracji wręczyli druhnom z Domaszna medale, statuetki oraz dyplomy. Nasi reprezentanci odebrali również pakiety gminnych gadżetów.

- Strażackiej młodzieży z Domaszna serdecznie gratuluję bardzo udanych startów w mistrzostwach powiatu, a dziewczętom największego sukcesu w historii występów w zawodach MDP. Wasza ciężka praca i zaangażowanie po raz kolejny przyniosły znakomite efekty, natomiast osiągnięte wyniki potwierdziły, że należycie do ścisłej powiatowej czołówki w halowej odmianie sportu pożarniczego - podsumował Burmistrz Janusz Reszelewski.

Mistrzyniom Gminy Drzewica i Powiatu Opoczyńskiego życzymy powodzenia w zawodach wojewódzkich, które odbędą się 14 marca w Rzeczycy. Będziemy trzymać kciuki!

 

Najświeższe aktualności

Burmistrz Drzewicy i uczeń w garniturze z dyplomem na tle dekoracji z motylami.
26.06.2026
Koniec roku szkolnego 2025/2026 stanowił okazję do uhonorowania uczniów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w szkołach…
Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Uczniowie w galowych strojach odbierają nagrody książkowe na tle niebieskiej kurtyny z napisem "ZABIERAMY ZE SOBĄ WSPOMNIENIA"
26.06.2026
W czwartek, 25 czerwca 2026 roku Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy obchodziła Dzień Absolwenta. Ze swoimi…
Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…