Jednostki OSP po wyborach | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 31°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Jana, Pawła, Miromira

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Jednostki OSP po wyborach

11.03.2026
 Kolaż trzech zdjęć prezentujących zebrania sprawozdawczo-wyborcze w jednostkach OSP.  OSP Radzice - po lewej, OSP Domaszno - na górze, OSP Drzewica - na dole

W Ochotniczych Strażach Pożarnych z terenu Gminy Drzewica zakończyła się kampania sprawozdawczo-wyborcza. Druhowie podsumowali bieżącą działalność straży oraz dokonali wyboru władz jednostek na nową, pięcioletnią kadencję. W pięciu strażach wybrali nowych prezesów.

Walne  zebrania sprawozdawczo-wyborcze odbyły się we wszystkich jedenastu strażach OSP działających w Gminie Drzewica. Kampania trwała miesiąc – od 7 lutego do 7 marca 2026 roku.

Zgromadziła członkinie i członków jednostek, Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Drzewicy – Burmistrza Janusza Reszelewskiego, Gminnego  Komendanta ZOSP RP w Drzewicy Mariana Kalużnego oraz przedstawicieli kierownictwa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie, którzy gościli w jednostkach należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W zebraniu w Radzicach uczestniczył Komendant Powiatowy PSP st. kpt. Krzysztof Juszczak, natomiast w Drzewicy st. kpt. Marcin Grabski.

Zebrania miały na celu podsumowanie działalności straży – operacyjnej, szkoleniowej i społecznej, podziękowanie druhom za zaangażowanie w działania ratownicze oraz pracę na rzecz lokalnych społeczności, a także wybór nowych władz jednostek na lata 2026–2031.

W wyniku przeprowadzonych wyborów wyłoniono nowe zarządy oraz komisje rewizyjne, które będą kierować pracą poszczególnych jednostek w kolejnej kadencji.

Warto podkreślić, że w pięciu jednostkach doszło do zmian na stanowisku prezesa. Nowych prezesów mają straże z Brzustowca, Domaszna, Jelni, Krzczonowa i Strzyżowa.

Prezesi jednostek OSP na kadencję 2026–2031
• OSP KSRG Drzewica – druh Andrzej Reguła;
• OSP KSRG Radzice  - druh Marcin Bednarczyk;
• OSP Brzustowiec – druh Tomasz Sochański (zmiana);
• OSP Dąbrówka – druh Józef Kasicki;
• OSP Domaszno – druh Tomasz Stolarczyk (zmiana);
• OSP Jelnia – druh Marian Kalużny (zmiana);
• OSP Krzczonów – druh Grzegorz Madej (zmiana);
• OSP Strzyżów -  druh Paweł Madej (zmiana);
• OSP Trzebina – druh Marian Czarnecki;
• OSP Zakościele – druh Jacek Dziurzyński;
• OSP Żardki – druh Wojciech Woźniak.

Wybranym prezesom, członkom zarządów i komisji rewizyjnych gratulujemy strażackiego zaufania, życząc powodzenia w realizacji ambitnych planów na rzecz dalszego rozwoju jednostek OSP.
 

Najświeższe aktualności

Burmistrz Drzewicy i uczeń w garniturze z dyplomem na tle dekoracji z motylami.
26.06.2026
Koniec roku szkolnego 2025/2026 stanowił okazję do uhonorowania uczniów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w szkołach…
Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Uczniowie w galowych strojach odbierają nagrody książkowe na tle niebieskiej kurtyny z napisem "ZABIERAMY ZE SOBĄ WSPOMNIENIA"
26.06.2026
W czwartek, 25 czerwca 2026 roku Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy obchodziła Dzień Absolwenta. Ze swoimi…
Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…