Jasełka, opłatek i kolędy w Żardkach | Urząd Miejski w Drzewicy

bezchmurnie 19°C
Logo OpenWeatherMap Dane pogodowe dostarcza: openweathermap.org

Imieniny

Władysława, Maryli, Władysławy

Drzewica z lotu ptaka

Zamek w Drzewicy

Kościół w Drzewicy

Rzeka Drzewiczka

Stadion Miejski w Drzewicy

Rekreacyjno-Sportowy Kompleks Boisk Orlik

Drzewicka Strefa Przemysłowa

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Ścieżka Pieszo-Rowerowa

Tor kajakarstwa slalomowego w Drzewicy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

Stadion piłkarski w Radzicach Dużych

Jasełka, opłatek i kolędy w Żardkach

02.02.2026
Wspólna fotografia kilkunastu pań z KGW Żardki, Zastępcy Burmistrza Drzewicy i Przewodniczącej Rady Miejskiej w Drzewicy. W tle świąteczna dekoracja

Kolejne spotkanie opłatkowo-noworoczne z Burmistrzem Drzewicy dedykowane było mieszkańcom Żardek. Miało miejsce w piątkowy wieczór, 30 stycznia 2026 roku w świetlicy wiejskiej w Żardkach.

Doroczna uroczystość cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, gromadząc dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów oraz liczną reprezentację OSP Żardki.

Została zapoczątkowana pięknym występem artystycznym uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Domasznie, którzy zaprezentowali jasełka przygotowane pod okiem nauczycielek Marzanny Rojek, Małgorzaty Kabzińskiej i Agnieszki Składowskiej.

Przedstawienie łączące bożonarodzeniowe tradycje z ważnymi przesłaniami dla nas współczesnych zostało nagrodzone nie tylko gromki oklaskami, ale także słodkościami dla młodych aktorów. Wielkie brawa otrzymała również Pani Teresa Pyzik, która zaprezentowała świąteczny wiersz własnego autorstwa oraz oryginalne, wierszowane życzenia.

W części oficjalnej Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski - w imieniu swoim i Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego - życzył mieszkańcom zdrowego, spokojnego, pomyślnego Nowego Roku, dziękując za przygotowanie uroczystości, owocną współpracę oraz liczną obecność.

Z najlepszymi życzeniami na Nowy Rok pospieszyły także Przewodnicząca Rady Miejskiej w Drzewicy Dorota Wiktorowicz, Sołtys Żardek Zofia Wołonkiewicz oraz Dyrektor SP w Domasznie Dorota Zaręba.

Później przyszedł czas na życzenia przy opłatku, kolację wigilijną przygotowaną przez panie z KGW oraz wspólne kolędowanie. Wieczornemu spotkaniu towarzyszyła bardzo miła i świąteczna atmosfera, będąca najlepszym przykładem lokalnej wspólnoty.
 

Najświeższe aktualności

Burmistrz Drzewicy i uczeń w garniturze z dyplomem na tle dekoracji z motylami.
26.06.2026
Koniec roku szkolnego 2025/2026 stanowił okazję do uhonorowania uczniów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w szkołach…
Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Uczniowie w galowych strojach odbierają nagrody książkowe na tle niebieskiej kurtyny z napisem "ZABIERAMY ZE SOBĄ WSPOMNIENIA"
26.06.2026
W czwartek, 25 czerwca 2026 roku Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy obchodziła Dzień Absolwenta. Ze swoimi…
Plakat informujący o XIII Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drzewicy. W górnej części grafiki logotypy organizatorów i partnerów oraz duży, ciemny napis z nazwą wydarzenia. W centrum zdjęcie zawodników przy siatce podczas meczu siatkówki plażowej nad jeziorem. Poniżej na jasnym tle czerwona data: 4 lipca 2026 r.
25.06.2026
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", LZS Siatkarz Drzewica oraz Ośrodek Sportu i…